Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan aki egyedül tartja...

Van olyan aki egyedül tartja a lovát?

Figyelt kérdés
Nem magamról beszélek, nekem 2 van, csak érdekel hogy van e olyan aki egyedül tartsa. Ha a ló egyedül van a rossz szokásokon kívül lehet valami komolyabb baja/betegsége?
2014. febr. 4. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig nekem egy üszővel lakott a paci, hát nem volt jó neki. Unatkozott és idegi alapon minden vackot csinált. Kergetőzni nem tudott egy tehénnel, csak legeltek. Amint ménesbe került egyből megjavult a magafajták között
2014. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém egyedül van, vagyis hogy külön karámban. Élete első hat évét versenylóként élte, hozzá van szokva, még egy kicsi és mehet a többi közé.

Rossz szokásokat az unalomtól vesz fel a ló, azt is inkább akkor, ha nagyon sokat van boxban. Beteg nem lesz az egyedülléttől, csak nem tud társasági életet élni szegény.

2014. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

igen, de az unalomból felvett rossz szokásoktól baja is lehet, pl a karórágás igen nagy kockázat, a szitálás a lábainak árt hosszútávon, nem véletlen, hogy ezek mind szavatossági hibák....


én egyébként hiszek abban, hogy sok betegségnek pszichés alapja van és nem csak az embereknél, így pl. egy bőrbetegség, vagy emésztési zavar, vagy egyéb is visszavezethető az egyedüllétre, de bizonyíték nem lesz rá.


mellesleg egy egyedül tartott ló teljesen máshogy él, máshogy eszik (más tempóban, más mennyiséget), máshogy alszik (kevésbé tud belazulni, nincs aki figyeljen neki, szóval összességében az egészségére sincs túl jó hatással az egyedüllét.

2014. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Az enyém egyedül van...sajnos...de igyekszem minden terep alkalmával társaságba vinni. Élete java részét egyedül, lótársaság nélkül töltötte, így hozzá van szokva...de én szeretem, ha a fajtársaival is lehet...beteg nem, de letargikus lehet, és tudjuk, ha valaki/valami nem jó kedvű, akkor betegségre hajlamos lehet...nekünk, embereknek is jót tesz a társaság...a lónak ugyanígy...Te is el vagy egyedül, egy ideig. Ha szórakoztatod magad, akkor tovább is elvagy, de nem a végtelenségig. Ha sokat foglalkozol vele (játszol vele, nem csak képzed, vagy lovagolod), az is nagyon jó, de nem minden...mindig úgy gondolj a lovadra, hogy elképzeled, neked hogyan esne ugyanaz...A rossz szokások pedig csak unaloműzők, de ha sokáig csinálja, "rászokik". Pl.: Te unatkozol a suliban, és elkezded bekapdosni a ceruzád végét...aztán már azt veszed észre, hogy az összes ceruzád vége le van rágva...aztán mindig összerágod a ceruzáidat még felnőtt fejjel is...

2014. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi lovunk is egyedül van. Fél ridegben van tartva és nincsenek rossz szokásai, se nem karórágó, se nem szitál, sem más rendellenes dolgot nem csinál.
2014. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annál a lónál, amelyik nem megkötve, hanem szabadon van, vagy (ami még jobb) ki tud menni a szabadba, nem valószínű, hogy kialakul nála rossz szokás. Ellegelészik, el nézeget egész nap...viszont ha hajlamos rá, akkor ki tud alakulni, ha boxban van. Szabadon/félrideg tartásban még nem hallottam, hogy bekövetkezett, de megeshet...az emberek között is előfordulnak furcsaságok...jó, ha le tudja kötni magát, míg egyedül van.
2014. febr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!