Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet szineket keverni-?

Lehet szineket keverni-?

Figyelt kérdés
Hogyha egy sárga/pej kancát fedeztetek egy fekete ménnel (vagy forditva) akkor a csikó sötétpej lesz? Lehet igy szineket keverni, vagy ez nem ettől függ?
2014. febr. 4. 17:28
 1/2 Platypus ***** válasza:

Nem lehet, nem így működik, legalábbis ezeknél a színeknél. Ebben a felállásban a csikó valamelyik szülő színét örökli(ha nem számolunk a nagyon valószínűtlen ritkaságokkal). Ha minden lehetséges kombinációt beleveszünk a képletbe, akkor sárga/fekete párosnál a feketére van nagyobb esély, pej/feketénél a pejre.


Van néhány szín, ahol létezik köztes állapot. Például egy sárga/cremello párosításból csupa palomino csikó születik, ami nagyjából félúton van a kettő között.

2014. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én nem erre bíznám! nekem póni tenyészetem van.. minden évben foltos (kizárólag) ménnel fedeztettem be és egyik éven lett egy full fekete majd egy sárga fekete zoknis csikó is.. és pár szürke is.. meglepődtem és a kanca és a mén elődjeit is több ágra visszanézve találtam olyan felmenőket ami miatt lettek szintén jó kiállású de anyától apától elütő színű csikóim :) én nem erre biznám
2014. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!