Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjek bele a szabadid...

Hogyan kezdjek bele a szabadidomításba?

Figyelt kérdés
már régóta tetszik a szabadidomítás, de nem mertem eddig kipróbálni főleg hogy csikósok tanítottak még régebben..van egy 4 éves lovam, és egyik nap lusta voltam felnyergelni meg kantárt rakni rá. de csak a karámba lovagoltam, és érdekes módon sokkal nyugodtabb és ügyesebb volt. és ebből kiindulva szeretném elkezdeni a szabad idomítást. szerintetek hogy kezdjem el ?

2014. febr. 5. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs korrekt tudásod a hagyományos lókiképzés terén, sehogy. Nem leszólni akarlak, hiszen nem is láttalak még lovagolni, csak a kérdésedből ítélek és abból nekem az jön le, hogy van még bőven mit tanulnod. Hidd el, ha korrekt tudásra teszel szert, egészen másként fogsz gondolni a szabadidomításra. A szabadidomítás ugyanis egészen más, mint nyereg és kantár nélkül lovon lenni.
2014. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
most szabad idomítani szeretnél vagy parellizni?
2014. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Uhh.. hát én igaz,hogy 12 éves vagyok,de már eléggé benne vagyok a szabadidomításban! első lépésnek kell a bizalmat felépíteni,hogy a lovadnak olyan gondoloata legyen: itt a gazdi,ahova megyünk,ott mindióg jó érzem magam,és szívesen vagyok vele,tisztelem stb.. ha ez megvan utánna jön a többi rész.. ha a többi is érdekel,akkor írj privát üzenetet!
2015. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!