Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyar félvér? Tapasztalatok?

Magyar félvér? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
tapasztalatokra lennék kíváncsi :) mire szokták legtöbbször használni? kezdő lovasnak? iskolalónak, hobbilónak. Bármire kíváncsi vagyok :) és mielőtt valaki hozzám vágná ott a google ott is sok mindenről olvastam csak kíváncsi vagyok ti mit mondtok.
2014. febr. 6. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon szeretem magyar félvér fajtájú lovakat. Szerintem ugráshoz a legalkalmasabb legalább is a legtöbbször ugrani szoktak vele, de természetesen díjlovaglásra is lehet idomítani. Iskolalónak nem mondanám, akkor sokkal inkább hobbiló. Nagyon barátságos lovak, de sokan nem szeretik őket. Én csak hajtós magyar félvérrel találkoztam,de biztos nem csak ilyen van.Én középhaladóknak ajánlanám.Minden esetre csak ajánlani tudom!:)
2014. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi ment a zöld pacsi :) még arra lennék kíváncsi hogy terepre mennyire alkalmasak
2014. febr. 6. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a magyar félvér eléggé gyűjtőfogalom, ezért az adott egyedet kell mindig nézni. Terepre, ugratásra, iskola és hobbi lovaglásra alkalmas. Mivel rengeteg a nullás sütésű, sose tudhatod, hogy miből lett összemixelve és milyen tulajdonságai voltak a felmenőinek.

Tehát ha egy lónál azt látod, hogy mfv akkor mindig kérdezz rá a téged érdeklő dolgokra, mint pl a terep. Amúgy ezek a mixek jó agyúak, megbízható lovak megfelelő törődés és belovaglás mellett. Azokban melyekben kicsit több a telivér, hozhatnak telivéresebb vonásokat, mint pl a "menősség".

2014. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ahogy előttem is írták gyűjtő fogalom, az ismeretlen származásút is magyar félvérnek hívják és a két ismert származású ló keverékét is, így nem lehet általánosságban arról semmit sem mondani, hogy mire valók. mert egy hannoveri x kisbéri biztos ugrásra lesz jó, de egy ügető x lipicai meg fogathajtásra, egy akhal x arab pedig távlovaglásra és ez mind lehet magyar félvér, főleg ha nincs lepapírozva és nullás.


szóval nagyon sok félét találsz, terepre pedig a legtöbb "hátasló" alkalmas, amelyik be van lovagolva és mondjuk nem túl masszív. vehetsz egy ugrólovat is, ami életében 3x volt terepen és hozzászoktathatod, vagy kereshetsz olyat, amit kimondottan úgy hirdetnek, hogy terep lónak, vagy túrázáshoz használják. arra azért érdemes odafigyelni, hogy amivel szinte csak terepre járnak azok általában nincsenek túl finomhangolva, szóval a földutakon jól elmegy, de azt már nem tudja mi fán terem a kiskör, vagy az átló váltás.

2014. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ilyen statisztikát még senki nem készített. Az adott ló származásétól, képességeitől függ, mire alkalmas a legjobban.

Az elsővel vitatkoznék: ez a fajta nem homogén, ahány, annyi féle. Biztos van, amelyik sportban elmegy, de a sportlovakkal a legritkább esetben veszi fel a versenyt. Ahogy a felépítése, úgy a temperamentuma is egy végtelen skálán mozog.

2014. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!