Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így lekötni a lovat minden...

Így lekötni a lovat minden nap nem rossz neki?

Figyelt kérdés
Már írtam ki vele kapcsolatban kérdést, van egy nagyon nagy telivérem, kicsit csődörös is, meg elég ijedős. Mindig tudtam kezelni, sose volt vele gondom, túrákat vezettem vele meg díjlovaglásban versenyeztünk, de egy hónapja az egyik edzésen lett egy ínszalag sérülése, azóta boxban van éjjel-nappal, és csak 10 percet sétáltathatom minden nap. Az első héten még kötőfékkel ki tudtam vinni, de most már nagyon mehetnékje van, kantárral és gumis kikötővel sétáltatom, de néha felcsapja a fejét, és ágaskodik, vagy kiugrik oldalra, vagy kirúg oldalra. Én meg nem vagyok elég erős, hogy visszafogjam, meg csak csúszkálok a sárban, nem tudom tartani. Ezzel a kikötési módszerrel talán jobban lent tudnám tartani a fejét: [link] De nem ismerem ezt a módszert, hogy mennyire hatékony, vagy nem káros-e a lóra, ti mit gondoltok? Napi 10 percet használnám lépésben, de akár fél év is lehet, mire újra dolgozni kezdhet, úgyhogy nem tudom, mindennapos használatra nem rossz-e a lónak... Mindenesetre feltenni sokkal egyszerűbb, mint a futószáras hevedert meg a gumis kikötőt, és lehet, hogy kevésbé tudna vele ugrálni, ami jó lenne, mert nem szeretném ha tovább sérülne a lába.
2014. febr. 6. 20:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
De más tippeket is meghallgatok, hogy mit használjak, amitől kevésbé csinálná a fesztivált
2014. febr. 6. 20:25
 2/11 anonim ***** válasza:
én a képen semmi károsat nem látok, nincs feszítő a szájába nincs kikőtöszár és a szár se tűnik nagyon szorosnak!
2014. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Rúgni, ugrálni, magát hanyatt vágni ebben is ugyan úgy tudja, mint a gumis kikötővel.

Azt nem tudjátok megoldani, hogy arra a tíz percre ketten vezessétek? Az ágaskodóról vagy az orra köré csavart láncos vezetőszárról mit gondolsz?

2014. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért nem csináltok neki kint egy box méretű karámot egy nagyobb karámmal szomszédosan? Sokkal jobban viseli a ló, szabad levegőn van (nem lesz istálló szaga) és a fajtársakkal is érintkezhet.

Nálunk is volt egy ló, mely hónapokig "box-ra" volt ítélve. Őt mi ilyen "beteg" karámban tartottuk és a séták során sem akart csillagot rúgni, pedig elég menőkés volt.

2014. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Amit Valletta írt, azt kupeceknél láttam már nem egyszer, az orra köré csavart vezetőszár (főleg, ha láncos felvezető) abszolút hatékony. Ha ketten vagytok, az is jót tesz.

Kinti karámot építeni azért lehet veszélyes, mert ismerősöm lova pl. meglép, ha el van kerítve a többitől... Villanypásztor ide vagy oda.

2014. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

hány százalékos a szakadása?

kantárral és/vagy ágaskodóval vezesd, de semmiképp ne futószáras körön hosszú szárral.

inkább ha lehetőség van rá egyenes és sima felületen.

a biztonságosabbnak érzed ketten vezessétek két oldalról.

telivérek mellett dolgoztam, 2-3 sérült ín az én kezemben is megfordult.

zabadagot lecsökkentetted?

a kinti karám nagyon rossz ötlet (bocsi, nem bántásból mondom), semmiképp sem ajánlatos.

2014. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki nem tartja jó ötletnek a kinti karámot árulja el hogy miért. Miért rosszabb a lónak egy 3*3 vagy 3*4 méteres fa karám egyenes talajon, mint egy zárt ugyanekkora méretű box? Almot ide is ugyanúgy lehet tenni. Sokkal kevésbé fordul be és sokkal lóbarátibb.
2014. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

A kis karámot én a nagy karámból lekerítve tudom elképzelni, jóóó sok villanypásztort jóóó magasan kihúzva. Ha képes benn maradni a ló, legalább kinn van a levegőn, nézelődik, látja a többieket, nem fordul be annyira, mint a boxban. Hallottam már mástól is ezt a magoldást.


Kupecoknál is látni, de ők inkább csak rácsavarják az orrára és úgy fogják a szárat. Én így képzeltem: láncos végű vezetőszár bal kötőfékkarikán be, felül át az orron, be a jobb karikába, át az áll alatt, be a bal karikába. Így ha nem feszeng a ló, enged a szár, tehát automatikus pozitív visszajelzést kap, ha nem húzza.

2014. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A láncos vezetőszárat megpróbálom, ez nem jutott még eszembe. Ágaskodót is megpróbálhatom, de olyanom nincs, azt nem használtam még. Kis karámot már építettem neki, 3 sor villanypásztorral, és szoktatom hozzá, eleinte ki akart jönni meg ugrált helyben, de legutóbb már szép nyugodtan viselkedett, ha kapott bent szénát. Zabot most már egyáltalán nem kap, csak korpát meg gyümölcsöt.
2014. febr. 7. 10:53
 10/11 A kérdező kommentje:
Két oldalról vezetve jobban viselkedik, de csak az edzőmet és a lovászt tudom megkérni segíteni, a többiek nem bírnak vele, úgyhogy ha nem ér épp rá egyikük se, akkor egyedül egyszerűbb.
2014. febr. 7. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!