Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így lekötni a lovat minden...

Így lekötni a lovat minden nap nem rossz neki?

Figyelt kérdés
Már írtam ki vele kapcsolatban kérdést, van egy nagyon nagy telivérem, kicsit csődörös is, meg elég ijedős. Mindig tudtam kezelni, sose volt vele gondom, túrákat vezettem vele meg díjlovaglásban versenyeztünk, de egy hónapja az egyik edzésen lett egy ínszalag sérülése, azóta boxban van éjjel-nappal, és csak 10 percet sétáltathatom minden nap. Az első héten még kötőfékkel ki tudtam vinni, de most már nagyon mehetnékje van, kantárral és gumis kikötővel sétáltatom, de néha felcsapja a fejét, és ágaskodik, vagy kiugrik oldalra, vagy kirúg oldalra. Én meg nem vagyok elég erős, hogy visszafogjam, meg csak csúszkálok a sárban, nem tudom tartani. Ezzel a kikötési módszerrel talán jobban lent tudnám tartani a fejét: [link] De nem ismerem ezt a módszert, hogy mennyire hatékony, vagy nem káros-e a lóra, ti mit gondoltok? Napi 10 percet használnám lépésben, de akár fél év is lehet, mire újra dolgozni kezdhet, úgyhogy nem tudom, mindennapos használatra nem rossz-e a lónak... Mindenesetre feltenni sokkal egyszerűbb, mint a futószáras hevedert meg a gumis kikötőt, és lehet, hogy kevésbé tudna vele ugrálni, ami jó lenne, mert nem szeretném ha tovább sérülne a lába.
2014. febr. 6. 20:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én pont most kezdtem el futószárazni ezzel a kikötési módszerrel. Elvileg ez veiroter, amit futószárazáshoz így csatolnak fel, gyakorlatilag szerintem bármilyen kötél jó erre, aminek van két karabiner a végén, és elég vastag ahhoz, hogy ne vágja a lő bőrét. Szerintem ne használd ugráló lóhoz, ha erősen meghúzza, akkor nagy fájdalmakat tud okozni magának, én azért csatolom a lóra, mert izmosítani szeretném a nyakát és a hátát, de mindig alaposan lefárasztom előtte. Én azt olvastam, hogy heti 2* 20 perc lehet az edzés ideje, de ha elég lazára csatolod, akkor szerintem lehet mindennapi is. Nem annyira "köti gúzsba" a lovat, mint a gumis kikötő, egyszerűbb is felcsatolni, és ha a ló rájön, hogy lent kell tartania a fejét, akkor a zabla egyáltalán nem húzza. De teli lóra biztos nem raknám, ha nagyon ugrál, és a kötél belemar a hátába, vagy a hónaljába, akkor hanyatt is vetheti magát.
2014. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!