Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a nyeregről?

Mit gondoltok erről a nyeregről?

Figyelt kérdés

[link]

Nagyon tetszik, elvileg szombaton megyek kipróbálni, de több lóra használnám. Ha vastag nyeregemelőt használok alá, akkor nem lesz semmi baj, ugye?



2014. febr. 6. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindegyikre rá kell próbálni. Ha az egyikre nem jó, akkor aztán édesmindegy, mit teszel alá, akkor is fel fogja törni, maximum egy ideig látszólag elfedi a gondot, aztán nem érted, mitől bakol a lovad, meg mitől vannak súlyos hátfájdalmai.

Ha rád kicsi a cipő, mindegy, kibéleled-e habszivaccsal, nem lesz jobb.

2014. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Szép nyereg, de azt vedd figyelembe, hogy az ülőfelületen lévő szakadások sokszor a nyeregváz hibáját jelzik, ezen kívül szerintem túlságosan elöl van a súlypontja. Szóval a vázat feltétlenül csekkold le.


Az én véleményem az, hogy nyeregemelővel egyfajta hibát lehet kiküszöbölni: a túl széles markamrát. Ha szűk és még alá teszel valamit, csak még szűkebb lesz és ugyan úgy nyomja a lovat. Ha nem töri fel, elmegy, de mindenképpen diszkomfort érzést okoz a lónak.

2014. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Hogyha a nyeregvázzal van a gond, azt hogy tudom megnézni? (nem vagyok járatos a nyeregvásárlásban)
2014. febr. 6. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:

itt meg tudod nézni milyen, ha törött a váz és hogy hogy kell megnézni.


én inkább az első és a hátsó kápánál szoktam fogni és "bele térdelek", de ez a hivatalos módja


http://www.youtube.com/watch?v=TP1QRsQAiJI


a marvasat is érdemes megnézni úgy, hogy megpróbálod a markamrát két kézzel összenyomni.

2014. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy úgy, hogy a videón látható módon a hátsó kápát magadhoz szorítod és a markamra egyik, majd másik ágát is magadhoz húzod.


Ennek a fószernak a "saddle fitting in 9 steps" videóit érdemes megnézni, nagyon hasznosak: http://www.youtube.com/user/mjpschleese/videos

2014. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ennyit írok... nézegettem még egy darabig ezt a nyerget és minél tovább nézem, annál ferdébbnek látom...más is látja vagy ilyen későn van? :)


Az elölről, a felülről és a hátulról készített képeken is úgy látom, hogy a váz balra el van csavarodva és a tömések sem tűnnek szimmetrikusnak.

2014. febr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elég "szakadásos" vagy nem is tudom, hogy fejezzem ki magam, tehát én megnézném a nyereg vázát alaposan, de szerintem jó nyereg egyik ismerősöm majdnem napi szinten ugyanilyen típusú nyerget használ néha én is felpattanok szó mi szó kényelmes, bár neki hidegvérűn jól szétterül :D
2014. febr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, Valetta, majd ahogy lovon lesz akkor is lefotózom és elküldöm , jó? Nagy segítség lenne ha megnéznéd! :)

Mindenki válasza nagyon hasznos volt, köszönöm!

2014. febr. 7. 06:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Paci.hu-n nem vagy fenn? Ott vannak nyergesek, meg olyanok is, akiknek sokkal jobb szemük van az ilyesmihez, mint nekem. Szerintem már a hirdetés alapján is érdemben hozzá tudnának szólni, kérdezd meg őket, mert elég nagy rizikó lehet ez a nyereg.


Készíts egy fotót alulról, a tömésekről és ha a lovon lévő nyerget fotózod, feltétlenül készíts képet hátulról, pontosan középről, illetve oldalról is, hogy az egyensúlyt látni lehessen.


Ha lóra próbáláshoz odaadják a nyerget, próbáld fel mindre,

- izzaszd meg őket és nézd meg, hogy a lovon az izzadásnyomok szimmetrikusak-e, nincs-e valahol száraz folt, mert az azt jelenti, hogy ott túl erősen nyomja a lovat a nyereg.

- Tiszta alátétet nem tiszta lovon használva a koszfoltokból is lehet következtetni fontos dolgokra (ahol koszos, ott van nyomás, ahol tiszta, ott nincs nyomás, pedig lehet, hogy kellene vagy éppen nem kellene lennie).


Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a lovak beszélni tudnának...

2014. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor regisztrálok, köszönöm, sokat segítettél! :)
2014. febr. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!