Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit valasszak?

Szerintetek mit valasszak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy 7.-es vagyok és anyáék már szeretnék ,hogy a közel jövőbe már biztosra döntsem el ,hogy hova szeretnék menni tanulni. Két lehetőség merült fel:

A:

Lovas szakma (belovagló, lótenyésztő..).

Nagyon szeretném ha lovas szakmám lenne mivel imádom a lovakat és "értek is hozzá" .A bökkenő az hogy nem épp a környéken van olyan suli vagy is anyáék azt szeretnék hogy a legközelebbi városban tanulják majd tovább.(Az is 15 km-rel van tőlünk)Meg ha minden igaz ebben az évben veszek/veszünk lovat.Ha így lessz akkor meg viszont nem mehetek lovas suliba mivel itthon lenne és kevés időm lenne rá(mert busszal min.1,5 óra még a suliba érek és mire haza is érek kb.7 óra lessz és kevés időm lenne utána a lóra.Ha meg viszont kollégiumba mennék akkor a ló meg bértartásban lenne és hétvégén nem hiszem hogy haza tudnék jönni,és a barátaimmal se tudnék lovagolni.)

B:

Cukrásznak mennék az említett legközelebbi városba.Kb.fél óra busz és mire hazaérek kb. 5 óra és utána tudok a lóval még foglalkozni. De akkor meg nem lehetne lovas szakmám.

Mit válsszak?

A:Gondoljak a jövőmre és kevesebbet foglalkoztak a leendő lovammal,és azt csinálhatom amit legjobban szeretnék.

B:Rendesen tudnék foglalkozni a lovammal ,de viszont nem azt csinálnám amit nagyon szeretnék.

Én első sorban azt nézem mi lenne a legjobb a lónak ezért a B -t választanám.Ti a helyemben melyiket válsztanátok?

B


2014. febr. 8. 22:20
 1/8 A kérdező kommentje:
-B
2014. febr. 8. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod nem értem miért most vesztek lovat. Ilyenkor a középsuli miatt alig jut majd rá időd és kb. négy éven keresztül sietsz majd a tanulással, a lovazással mert alig lesz egy perc szabadidőd. Én is 7.-es vagyok és majd csak akkor veszek lovat ha már végeztem a sulikkal. Mert akkor majd ott lesz a munka, de nem kell tanulni és a lovaddal is sokkal több időt tölthetsz.
2014. febr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy is én semelyiket nem választanám. Elvégezném a sulikat és utána minden macera nélkül tudnék lovat tartani.
2014. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Menjél cukrásznak! A lovas szakma kényelmetlen és alulfizetett, maradjon az meg inkább egy szép hobbinak! Később, ha jól kereső cukrász leszel, még mindig beiratkozhatsz egy 200.000 Ft-os lovastúravezető tanfolyamra, de erre ne bazírozd az egész életed... hát nem sokkal jobb egy szép kis cukrászdában sütögetni a piskótát, mint a lószaros talyigát tologatni az őszi esőben, vagy a nyári kánikulában?

A lovardában vendégnek lenni jó. Meg esetleg tulajdonosnak, bár azoknak már vannak gondjai... Dolgozónak lenni egyértelműen nem jó, sem társadalmi, sem anyagi megbecsültsége nincsen, és teljes embert kíván a dolog, ott aztán se vasárnap, se ünnep, se család, se semmi. Egyszer-kétszer még meglátogatnak a barátaid a telepen, aztán fokozatosan elmaradoznak, szerzetesi élet az, egy élve eltemetkezés. Cukrászként viszont élhetsz akárhol, falusi fagyizótól a Hotel Intercontinental konyhájáig ami csak tetszik, letelik a 8 órád, felakasztod a cukrászsüvegedet, és pasizhatsz, lovacskázhatsz, színházba mehetsz, netezhetsz... a lóiparban mindezt el is felejtheted.

2014. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! A lovas szakmát ajánlom, hiszen ez az, amit nagyon szeretnél, és tényleg neked való munka. Javaslom, hogy most még ne vegyetek lovat, majd a suli után. Ez nagy áldozat, de megéri, hiszen a szakmaválasztás életre szóló döntés. Csináld azt az életben, amit akarsz, és az élvezeti dolog (a saját ló) majd utána következzen.
2014. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 x) ***** válasza:
Én őszinte leszek veled kérdező, a helyedben egyiket se választanám. A lovas szakmából egyáltalán nem tudsz megélni, sőt valószínűleg a trágyázáson kívül nem is találsz majd munkát. A cukrász megint olyasmi, amiből van manapság rengeteg (vagy legalább is olyan, aki annak tanult), megint csak nincs munkalehetőség. Lovat pedig a legnagyobb butaság ilyenkor venni, semennyi időd nem lesz rá középsuli mellett. Szóval találj valami rendes szakmát, aztán majd felnőtt korodban vegyél lovat, mert ez így nem megfelelő egy lónak.
2014. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyik se. Végezz el egy rendes egyetemet, mindegy, mit, sok helyen nem fogják nézni, milyen végzettséged van, az fog számítani, hogy van egy diplomád.

A lovas szakma, mint a belovagló, egy OKJ valami, elvégzed akár az egyetem mellett, párhuzamosan, és tudsz vele operálni, hogy akár kiegészítő munkaként, akár főállásban (ha sikerül), dolgozz vele, de ha hirtelen megszorulsz, még mindig lesz egy másik opció. Én nem erőltetném mondjuk a curkászosdit, inkább olyat keress, amit ha időlegesen is, de szívesen csinálnál (az állattenyésztő amúgy esetleg átgondolandó lehet, ló specialitással - de számolj vele, hogy azzal kitörölheted, mert csak a gyakorlat fog igazán azzá tenni, amihez ismeretség és/vagy rengeteg pénz kell).

2014. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és annyit hozzá, hogy lovat attól még vehetsz, lesz rá időd. Nekem egyetemen, két szak mellett van időm a lóra, akkor nehogy már középiskola mellett ne férjen bele. Ha akarod, belefér, ha nem akarod, na akkor nem.
2014. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!