Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Havonta hány forint nektek a...

Havonta hány forint nektek a lótartás?

Figyelt kérdés
bértartás+kaja+orvos......stb......
2014. febr. 8. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bértartásban van akkor, amennyi abban a lovardában a bértartás(kajára már nem kell költeni) + körmölés/patkolás ami megint csak kovács függő. Szerencsés esetben, ha nem beteg a lovad és nem igényel külön kezelést, kiegészítőket, akkor csak az oltások ára + féreghajtó. Az oltások árát most nem tudom, de tőled függ hogy mit választasz. 30/40 ezertől akár 100 ezrekig is elmehet egy ló havi tartására.
2014. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hol. Én 25-öt hallottam a környékünkön.
2014. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szüleim kb 80ezret fizetnek havonta,plusz ha van verseny akkor ugye az is..:/
2014. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
olyan 50 körül átlagosan, patkolás jön még rá pluszban, ill, a táplálékkiegészítők mert kicsit kényes a pocakja :)
2014. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bértartás + patkolás, orvos, felszerelés karbantartása, finomságok a lónak, ez így együtt kijön havi max 45-ből (35 a bértartás nálunk)
2014. febr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem évente körülbelül annyiból jön ki a lovam tartása, mint egy 5 napos síelés...vagy mintha heti 2 doboz cigarettát szívnék el... (kb 100 ezer/év)...nyáron, illetve amíg van fű, kaszálni járok, a termőföldek végébe...barátosnőm például a környező kerteket kaszálja ingyen, a szénáért...amikor tudok, nyáron napközben (a melegben) napszámban vagyok, szalmáért, lucernáért cserében...csak reggel vagy estefele, illetve a hűvösben megyek terepre, ha meleg van...illetve meló után télen kijárok este ellátni állatokat, ezért is szoktam kapni valamit...sokat önkénteskedek szabadidőmben, így például most kaptam támogatásként 6 zsák 25 kg-os zabot... így évente csak 2 körbála szénát kell vegyek, illetve a körmölést fizetem...felénk ez 4 ezer forint...az orvos kb. negyedévente látja, de nagyon ügyelek arra, hogy ne legyen beteg a ló, így a vizit ingyenes (ha tehetem, lóháton megyek el hozzá)...gyógynövényekkel erősítem az immunrendszerét, amit a határban gyűjtök (jó könyv: LÓHERBA)...sajnos évente egyszer-egyszer ügyeletet kellett hívjak hozzá, először szegbe lépett (20 ezerbe fájt), majd rá majdnem egy évvel félrenyelt, így meg kellett szondázni (16 ezer volt)...sajnos, ha kihívod a dokit, 10 ezer alatt nem úszod meg...nekem a mindennapi munka az állatokkal kikapcsolódást jelent, mert napi 12 órát vagyok melóban, "bezárva"...amint hazaérek, munka után hétköznap 1-2 órát a lónál vagyok, és ha tehetem, akkor is vele vagyok, amikor olyan helyre megyek dolgozni, ahol ő nincs útban...a hétvégéim délutánjait is vele töltöm, most is épp hozzá indulok. Délelőtt elvégzek minden házimunkát, főzök/mosok/takarítok...nekem a ló az alkohol, a cigaretta, a disco, a nyaralás és minden más, amivel a mindennapjaim gondját-baját ki tudom zárni...szerencsére találtam hozzám hasonló gondolkodású barátokat...egymásnak is sokat segítünk...

Ilyen válaszra számítottál? Remélem, tudtam segíteni...

2014. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75.000 plusz ha van doki, akkor vizsgálattól függő pluszösszeg
2014. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!