Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovamat...

Hogyan tanítsam meg a lovamat a nyakmadzaggal való lovaglásra?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
nincs olyan hogy nyakmadzaggal való lovaglás, a nyakmadzag a lovas kényelméért felelős, hogy tudjon mibe kapaszkodni az ember.. először is ha nincs türelmed bele se kezdj.. ez nem olyan, hogy a jövőhéten már terepre mész minden nélkül.. a ló ilyenkor csizmára, szóra, és testsúlyra is egyaránt figyel amilyen utasítást te ép ezek közül adsz neki.. először is én amikor így tanítottam be a lovaimat még fiatalok voltak, ez a képzés rengeteg időt igénybe vesz, először is kötőfékre tedd a szárat hogy szokja a zabla nélküliséget, de ne várd h elsőre megértse hogy te épp ezt a csizmát nyomod arra kell mennie vagy erősebben nyomod akkor gyorsít.. a fejét nem szabad erre arra húzkodni hogy szokja nincs már semmi ráható erő csak az említett 3 dologra kell figyelnie, de persze attól még a szárat tartanod kell! mikor erősebb csizmát adsz neki egyszerre mondd is neki h üget/vágta.. szóra tanítsd h arra lassuljon mondjuk "hóó!" és minden egyes mozdulatnál ott kell lennie a csizmádnak is és kicsit dőlnöd kell, és soha se nézz le a földre !!!!
2014. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én nem tanítottam soha, egyszerűen olyan kapcsolatban vagyok a lóval, hogy azzal is megyünk. megáll fordul lép üget vágta. ehhez nagyon jó kapcsolatban kell lenned a lovaddal. először csomózott kötőfékkel próbáld meg, minél kevesebbet nyúlj bele. ha azzal már jól elközlekedtek és bízol a lóban, akkor azt is leveheted. persze terepre még nagyobb bizalom kell, ami nem 1-2 hét alatt épül fel.
2014. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy ez valami "Hűde" mutatvány, mert sok természetes kiképző henceg ezzel, hogy ő nyakmadzaggal lovagol. Aztán nemrég kíváncsi lettem, mi is ez a dolog, és kipróbáltam. Két lovam van, egy bunkó, elkapatott, nehezen kezelhető csődör kisló, és egy korrektül belovagolt fiatal kisbéri herélt. A csődörrel próbálkoztam először, őt nem tudtam nyakmadzaggal lovagolni, de nem lepődtem meg, mert néha még kantárral is nehézséget okoz. A fiatal herélt viszont abszolút kezelhető volt nyakmadzaggal, mivel ismerte a testsúly-, és lábsegítségeket korábbról, ezért gyönyörűen csinált mindent elsőre nyakmadzaggal, vágtáztam és ugrottam is így vele, nézett is nagyot mindenki, hogy hogy csináltuk. De kíváncsi lett a többi lovas is a lovardában, és kipróbálták többen, az az általános tapasztalat, hogy amelyik ló alapszinten korrektül be van lovagolva, annak nem kell tanítani, mert egyből érti így is. Ha nem vagy biztos benne, hogy hogy viselkedne, először hagyd fenn a kantárt, és ha mégse reagál kantár nélkül, akkor használd.
2014. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyeltalán nincs tapasztalatom a kanár nélküli lovaglásról, ezért kérdeztem természetesen. Köszönöm a válaszokat.:)
2014. febr. 10. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel amúgy is leginkább testsúllyal és csizmával irányítunk egy lovat, ezért egy jól lovagolt, jól idomított lónak nem nagyon kell tanítani, a nyakmadzaggal való lovaglást. Én személy szerint nem látom sok értelmét, egyszer kipróbáltam kíváncsiságból elég is volt.

Attól nem lesz köztetek nagyobb a bizalom, ahogy sok "szabadidomító" gondolja. Hidd el, akkor is tud szeretni a lovad ha kantárral lovagolod, ha helyesen akkor fájdalmat sem okozol neki.

2014. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!