Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas táborba "játék" ötletek?...

Lovas táborba "játék" ötletek? Miket csináljanak a gyerekek, amikor nem lovagolnak?

Figyelt kérdés

A tavaszi szünetben lesz a lovardánkba tábor. Kicsiknek,és nagyoknak. Segítőnek megyek,ès amikor épp a haladóbbaknak lesz óra,akkor én vigyázok a többiekre. Vegyes korcsoportban. Sajnos semmi ötletem sincs... Tudnátok adni néhányat? Fontos lenne! +a nyári táborra is várok ötleteket :33 mivel lehetne jobbá tenni a gyerekeknek az itt eltöltött napokban,ami élményként is megmarad bennük? :)

18L



2014. febr. 9. 21:46
 1/6 anonim válasza:
100%
pl állíts össze kérdéseket a lovakról, mennyi ideig van a csikó az anyja hasába...a lóápoló eszközökről,....lábnyomokról,... akár szétvágva nagy lovas kép, amit időre össze kell rakni,.. és minden lóval kapcsolatos dologról. Akár belevéve az indián lovakat, egyszóval sok-sok lovas kérdést. Alakíts csapatokat belőlük, és lehet versenyezni. legyen valami kis jutalom.
2014. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Járjátok körbe a lovardát, nézzétek meg, hogyan kell etetni, almozni a lovakat. Vezess ki egy lovat, kösd ki, nézzétek meg, hogy kell kikötni a lovat, és tanulmányozzátok a ló testtájait: hiszen ezeket tudni kell. Aztán ló a helyére, jöhet a nyereg, kantár, és ezek részei. Esetleg ezeknek az ápolása: ha hasznot akarsz hajtani, akkor megmutatod nekik, aztán mindenki kap egy nyerget, és nyeregszappannal ápolja le, aztán meg bőrápolóval - ha egyszer sajátjuk lesz, ezt meg kel tudni csinálni! Ráadásul őket is lekötöd, és nem kizsákmányolásnak fogják venni, hanem tanulásnak, és úgy fogják venni, hogy ez a pacinak is fontos, stb.

Legyen valami kézműves dolog, rajzoljanak, csinálhatnak karkötőt, nyakláncot, akár gyöngyökből, stb.

Legyen valamilyen társasjáték, esetleg sakk is.


Emellett a fiataloknak nagy a mozgásigénye, lehet fogócskázni, kidobózni, vagy ilyesmit játszani velük.

Aztán szokták szeretni az elméleti dolgokat, mesélj nekik arról, hogy hány jármódja van a lónak, melyiket használja úszáshoz, hátralépéshez, vagy, hogy milyen típusú akadályok vannak ugróban, stb.

Utána lehet olyasmi, hogy mindenki meséljen egy történetet, bármi... Légy kreatív.

2014. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, lehetnek csapatversenyek, olyasm kérdésekkel, aminek utána kell járniuk, pl. mi van a 6. bokszon (pl. egy patkó), vagy m a 9. bokszban lévő ló neve, hány sárga ló van a lovardában, stb...
2014. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk egész nap ment a számháború, medencézés, csocsózás esetleg valamilyen kvíz és ami nálunk a kicsiknek legjobban bejött az a sörényfonás volt:). még csutakolhatnának meg segíthetnének a lovak körül.
2014. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csinálhatsz kincskeresést, még reggel gyorsan elrejtesz betűket az istállóban és a lovardában mindenütt. Két csapatra osztod a társaságot, adsz papírt tollat és fel kell írniuk, a betűket és egy szót kell belőle összeállítani. Hogy megkönnyítsd a keresést csinálhatsz egy itinert, hogy merre keresgéljenek.


Vagy csinálhattok sorversenyket is, pl patkódobás, kengyelfutás (leszedsz egy pár kengyelt szíjjal és úgy kell lépdelniük, hogy a lábuk benne van). Félreesőbb helyen lehet labdázni, aztán körbeülhettek és mehet körbe a súgott üzenet ( a végére mindig valami hülyeség jön ki :D). Nyáron szívszállal meg szappanos vízzel fújhattok buborékot, csinálhattok tudáspróbát vagy sztoridélutánt, ilyenkor mindenki elmondhatja egy lovas élményét. Estére lehet tábortűz, szalonnasütés, reggel tornázhattok. Aztán érdemes kézműves dolgokat beszerezni, festéket, ceruzát, bőrszálakat, gyöngyöket, ezzel elég jól le lehet kötni az ifjúságot. Ha kint van a kovács nézhettek patkolást, ha van fogat, akkor elvihetitek őket sétakocsikázni, vagy gyalog kirándulni a környéken (persze nem szakadó esőben és nem 40 fokban). Ha rossz az idő nézhettek lovas filmeket is.

2014. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Geocaching :)Elrejtesz terepen egy kis dobozt, ami tele van ajándékkal (pl csokikkal), és csináltok egy útleírást, nem kell feltétlen gps hozzá. Együtt elmentek megkeresni, közben legalább friss levegőn vagytok. Mikor mi vittük ilyenre a gyerkőcöket, akkor elég messzire került az elrejtett dobozka (fedeztettek éppen a lovardában, de nem akarták, hogy a gyerekek lássák, ezért ki volt nekem adva, hogy legalább 4 órára vigyem el őket) vittünk egy pónit is. Aki nagyon elfáradt, ráülhetett egy kis időre, mindig más vezetgette, közben meséltem nekik az útba kerülő növényekről, az ehetőt a póni megkapta, málnából meg pl mindenki evett. Voltak benne kis feladatok is, pl a sárga jelzésnél lépjetek 20-at nyugatra, akkor ki kellett találni, merre van nyugat, meg hogyan használjuk az iránytűt- én 7-8-9 évesekkel voltam-. A cél után egy pataknál mindenki pancsikált egy kicsit, meg békát fogtak. Annyira féltem, hogy elfáradnak, vagy nyűgösek lesznek, de egyszerűen imádták, a lovastábor egyik fénypontja volt a "kincskeresés". Mondjuk sajnos a legtöbbjük még sosem volt kirándulni, minden levélről meg kavicsról kérdeztek, egy kevésbé érdeklődő bandával biztos nehezebben boldogultam volna. Szerintem idősebbeknél is nyerő ötlet (lehet jobb, mint mondjuk a gyöngyfűzés), a geocaching megunhatatlan! ( [link]

A többi program gyöngyfűzés, agyagozás szokott lenni, nagyobbaknál meg fakultatív nyilazás. Akit érdekel, azt megtanítom helyesen nyergelni, lovat ápolni, lovat masszírozni, és talajról elvégezhető nyújtógyakorlatokat csinálni ( http://www.youtube.com/watch?v=Sx6rfJYVQ64).

Esténként twister, 18 éven felülieknek külön időpontban részeg twister, karaokee, szalonnasütés, hirtelen ennyi ugrik be.

23/L Jah, és ez nyári tábor, tavasszal én még sosem voltam, mindenki a rendes munkájával van elfoglalva, ott azért figyelni kell az időjárásra, sötétedés után szoktak még elég hidegek lenni.

2014. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!