Kezdőoldal » Állatok » Lovak » NAGYON FONTOS! Eladó lett a...

NAGYON FONTOS! Eladó lett a 17 éves Furioso North Star kanca lovunk, mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

A méreteit pontosan nem tudom, elég nagy lovacska. Súlya körülbelül 600 kg. Belovagolt, gyermekekhez szokott, nagyon nyugodt ló. Színe sötét pej. Útlevele, és származási papírja is van.

Azért kerül eladásra, mert nekem már nincs időm foglalkozni vele, öcsémet meg egyáltalán nem érdekli, és sajnáljuk, hogy nincs semmi "elfoglaltsága". Nyerget és szerszámokat is adnánk hozzá igény szerint. Mennyibe kerülhet? NAGYON FONTOS. Nem értünk hozzá. :(



#útlevél #ló #kanca #belovagolt #gyermekekhez szokott
2014. febr. 10. 15:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
nyereg alatt sütött -ezt elfelejtettem odaírni
2014. febr. 10. 15:14
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos nem sokért tudod adni, max 350-400 ezerért, mivel koránál fogva max tenyészésre alkalmas, esetleg más kezdő hobbilovasnak. Tedd fel a lovasok.hu-ra, hátha valaki pont ilyet keres.
2014. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sok a 400, annyiért már munkaképes lovat lehet kapni. Max. 300-ért hirdetném meg, aztán ha lesz rá érdeklődő és fontos, hogy jó kezekbe kerüljön, lehet beszélni az árról. A helyetekben nem akadnék fenn azon, ha csak 200-ért vinnék jó helyre, mert egyrészt már azon is nyertek, ha nem ti tartjátok, másrészt lássuk be, már nem sok mindenre használható.
2014. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így kép nélkül bármi lehet,de ezekből kiindulva rakd fel irányárba 400 ért,és ha elviszik 3-350 ért,jól jártál.
2014. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Hol lenne sok a 400 ezer egy belovagolt, még munkaképes (nem ugróban kell vele nyomulni, annyi), tenyészértékkel rendelkező lóért úgy, hogy teljes felszerelés jár hozzá?

Irányárnak teljesen jó, én sokkal kevesebbért nem adnám.

2014. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez sok mindentől függ. pl. hogy volt-e csikója (ha 17 éves és még nem volt, akkor a tenyészértéke majdnem hogy 0 ugyanis ilyenkor már nagyon nagy kockázat elsőre csikóztatni), hogy milyen szinten van belovagolva (balra húzod balra megy, belerúgsz elindul, vagy alap díjlovas feladatokat is tudja), milyen származás, mennyire szelíd, milyen a munkakedve, milyen a kondija, milyen a külleme. ha évek óta csak áll a kert végében nyilván nem úgy néz ki, mint ami minden napos munkában van.


szóval sok mindentől függ, de egy 17 éves lovat már nem könnyű eladni, ilyen korú lovat sajnos többnyire csak kezdők vesznek, vagy lovasiskolába, én pedig ha ló lennék rohadtul nem szeretnék kezdő lova lenni, aki szét cibálja a számat és pattog a hátamon.


én a 400.000-et nagyon sokallom, annyiért sokkal fiatalabbat is kapsz.


érdemes megnézni mások mennyiért árulnak hasonló lovakat. lovasok.hu-n pl. van 16 éves furioso kanca 300.000 irányáron, de az vemhes (ami egyesek szemében növeli az értékét, másoknál pont, hogy csökkent).


az se mindegy, hogy mennyire sürgős, vagy hogy nektek mennyiben van most a tartása. sokan követik el azt a hibát, hogy túlárazzák a lovat és csak hónapok, akár fél év múlva tudja eladni, tény, hogy végül talál valakit, aki kifizeti a "sok" pénzt, de közben a fél év tartási áráról se felejtkezzünk meg. szóval jobban jársz, ha holnap eladod 250.000-ért (szerintem ez a reális, amennyiben nincs extrán belovagolva és nem hiperszuper extra származás, hiszen ennyiért egészséges fiatal, de származás nélküli lovakat kapni), mint ha júniusban 300.000-ért.

2014. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerszámokkal együtt 250. Én egy olyan lovardában vagyok, ahol sok a pénzes és váltogatják a lovaikat. Eg 6-8 éves belovagolt életerős lovat vesznek-adnak 250-300e forintért. És drágábban nem is vinnék, mer teltve a "lópiac". Aki drágán akar lovat eadni, az egy évet is kibekkelhet, mire elviszik. Aki tényleg el akar adni, az alacsonyabb árral megy.
2014. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
ja és még annyit akartam, hogy ha ez a te lovad és van némi beleszólásod az eladásába és szeretted, akkor az legyen az eladásnál a legfőbb szempont, hogy jó helyre kerüljön és ne az, hogy mennyiért, az meg, hogy hány kg egy ló elsősorban a kupeceket érdekli, főleg akik hordják a lovakat a vágóba. oda meg ne már...
2014. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaj, félre ne értsetek, nem azért írtam oda a súlyát, csak azért mert más méreteket nem tudnék most fejből mondani. Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, nem is gondoltam volna, hogy kapok választ erre a "furcsa" kérdésre.

Nagyon hasznosakat mondtatok. Azért tettem fel a kérdést, mert egy nappal a kiírás előtt 100.000-ért akarták tőlünk megvenni, és mondtam, hogy nem (szerintem az túl kevés).

2014. febr. 12. 06:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem látjuk a lovat, nem tudunk róla csak annyit, hogy 17 éves, nem foglalkoztatott kanca. Mennyit ellett, mikor, mikor lovagoltátok utoljára, mire használtátok, milyen állapotban van, milyenek a lábai, milyen a természete, stb. A fentiek alapján 300-nál biztos nem kaptok többet, 200 körül lenne reális kiírni, és azt sem tudjuk, milyen felszerelései vannak, milyen állapotban, a nyereg pl. lehet 25 ezer, de 125 ezer forint értékű is... És persze attól is függ, ki jelentkezik érte. Társlónak vagy hobbilónak jó helyre (de nem olyannak, aki épp összekapart 150 ezet és egy fityingje sincs orvosa) olcsóbban oda lehet adni.
2014. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!