Kezdőoldal » Állatok » Lovak » De most felmerült a kérdés,...

De most felmerült a kérdés, hogy hozhatok-e méhcsaládokat a ló szomszédjába? Ugyanis tudtommal a ló allergiás a méhcsípésre.

Figyelt kérdés
Kedves Olvasók! . Faluban lakunk, és idén szeretnénk elkezdeni méhészkedni. Évek óta tervezzük, már készülnek a kaptárak, meg minden. De a szomszéd területet tavaly megvette valaki, és 3 lovat hozott/Beleegyezésünk nélkül/Persze tudom, hogy a jogi szabályozás szerint nincs beleszólásunk. Nincs is semmi gond, nem zavarnak az állatok.
2014. febr. 11. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
miért nem beszéled ezt meg a szomszéddal?
2014. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tény, hogy allergiás reakciót válthat ki, szerintem ezt meg kéne beszélni szemtől szemben, de ha neked a terület és a körülötte lévő növényzet alkalmas nem feltétlen mondom azt hogy a méhecskék a lovakkal fognak foglalkozni (persze lehet, nem mondom 10000010%ra)
2014. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én beszélnék egy tapasztalt méhésszel a helyedbe. Azt hiszem csak akkor van probléma, ha vonulási sávba esik a karám.

Paci.hu-n a fórumon régebben volt topic méhek kontra lótémában, érdemes utána nézni.

2014. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lovasok.hu-n volt most egy hasonló kérdés, csak a másik oldalról (lovas kérdezte, mert méheket hoztak mellé). Ott valaki azt válaszolta, hogy birtokháborításért a méhészt fel lehet jelenteni, mert a méhekért a méhész a felelős. Azért érdemes a jogi oldalát is megnézni, mert ha esetleg elfajul a dolog nem biztos, hogy te lennél nyertes helyzetben. Egyébként a ló tényleg nagyon érzékeny a méhcsípésre ~5 megölheti...
2014. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Természetesen, mindenképp beszélek a szomszéddal.Ez számomra alap.Csak biztos vagyok benne hogy tiltakozni fog,áldását nem adja rá.Ezért is szeretnék előbb tisztán látni.Főleg a jogi szabályozás érdekelne,amit nem találok sehol.A területünk megfelelő,a távolságok megvannak,ha kell felhúzzük a 2 m-es falat is hálóból,vagy zöld nyövényzetből..Nem szeretnék senkivel sem vitába kerülni,és erről az évről lenne szó,5 család méhével.Jövőre bővítenénk,és területet vennénk nekik.
2014. febr. 12. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!