Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lóútlevél mennyibe kerül (...

A lóútlevél mennyibe kerül ( pest megye ), ill mennyi idő alatt készül el? ( mindennel együtt: oltás, vérvétel, stb? )

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

a tulajdonos átírás 1500,- Ft, én most 3. hete várok, hogy elkészüljön.

A lóazonosításos, lófelügyelő kihívásos, vérvételes, új útleveles téma meg 30-40ezer ft körül van. Erről többet nem tudok.

2014. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez érdekes mert én kb fél órája telefonáltam be a már szeptemberben beküldött lóútlevelemet átíratni! átíratáshoz nem kell semmi új csak a nevet változtatják, mármint ugye a tiéd, de új lóútlevél esetén én mindegyik lovamra össz vissz 280.000 fizettem, 7 lóra meg ugye átíratás egy, de még régebben voltak az új lóútlevelek, lehet azóta változott, De megtudsz nézni mindent az MLOSZ oldalán!
2014. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is most fogom csináltatni, nagyjából a következő, ami kell:

-vért levetetni állatorvossal ~5.000 HUF (de állatorvostól függ mennyiért csinálja)

-vérvizsgálat eredménye utánvéttel: 7.000 HUF

-Lótenyésztési felügyelő, ha egyedi kiszállással jön: 9.000 HUF, ha körjáratban el tudod csípni akkor 3.000 HUF

-Ha ismeretlen származású a ló chip+beazonosítás: 15.000 HUF

-lóútlevélhez fel kell küldened: vérvizsgálat eredménye, csikóbélyegzési, lótartási nyilatkozat, tulajdonosi nyilatkozat, lóútlevél igénylési lap. Lóútlevelet utánvéttel kapod, ismeretlen csikónál 8.000 HUF


HA nincs szerencséd durván számolva 44.000HUF lesz a bekerülési költség. Érdemes odafigyelni az időzítésre, mert a vérvétel eredménye 30 napnál nem lehet idősebb... kb. ennyi...

2014. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
a 19-38-as hozzászólónak írnám, most hívtam fel őket, és nem teljesen így van, amit leírtál. Először is a vérvételt aznap is meg lehet ejteni, amikor a csippelés van (ők mondták én is csodálkoztam) ami az én orvosomnál lovanként 1500 Ft. A chip+azonosítás: 15000 Ft valóban. A lóútlevelet pedig nem csak utánvéttel postán lehet átvenni, hanem személyesen is, melynek ára lovanként 5500 Ft. A kiszállás max 9000 Ft., attól függ, hogyan jön ki a lépés. Szóval én a KÉT lovamra állatorvosi kiszállással és költségekkel, meg mindennel együtt: 48500 FT-ot fogok fizetni.
2014. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a 19-38-as hozzászólónak írnám, most hívtam fel őket, és nem teljesen így van, amit leírtál. Először is a vérvételt aznap is meg lehet ejteni, amikor a csippelés van (ők mondták én is csodálkoztam) ami az én orvosomnál lovanként 1500 Ft. A chip+azonosítás: 15000 Ft valóban. A lóútlevelet pedig nem csak utánvéttel postán lehet átvenni, hanem személyesen is, melynek ára lovanként 5500 Ft. A kiszállás max 9000 Ft., attól függ, hogyan jön ki a lépés. Szóval én a KÉT lovamra állatorvosi kiszállással és költségekkel, meg mindennel együtt: 48500 FT-ot fogok fizetni."


1. Lehet, hogy nem tudom pontosan, de Te semmit nem írtál az ég világon olyat, ami más lenne, leszámítva az állatorvost, de ez ugye változó. Kérlek fejtsd ki, hogy hol írtam hülyeséget.


2. Attól még, hogy a vérvételt egyszerre lehet csinálni a chippeléssal, attól még ki kell fizetni a vérvizsgálatot, ami 7000 HUF/ló, ha fejenállsz is


3. Lehet, hogy nem vagyok egy matekzseni, de 15000x2 (chip+beaz.) + 5500x2 (útlevél) + 9000x1 (kiszállás) + 1500x2 (vérvétel) = 53000 HUF legalábbis mifelénk, de mondom nem vagyok matekzseni. Ha még a vérvizsgálatot is beleszámolod, márpedig azt nem csinálják meg a két szép szemedért 53000 + 7000x2 (vérvizsgálat)=67000HUF. Ez azért elég messze van a 48E-től.

2014. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!