Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen színű csikó születhet...

Milyen színű csikó születhet egy zsufafakó mén, és cremello kanca keresztezéséből?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem vagy fakó, vagy szürke lesz.
2014. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%

Amennyiben a zsufafakó az angolul buckskinnek nevezett színváltozat, akkor garantáltan születhet zsufafakó és perlino(50-50% esély), ha adottak a körülmények, akkor tűzött fekete vagy cremello is, ezek feltétele hogy a mén fekete ill. sárga hordozó legyen.


Szürke csak akkor lehetne, ha legalább 1 szülő szürke.

2014. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
szerintem erre nem bíznám, mert felmenő bármelyikétől örökölhet színt.. nekem is így volt! képzeld el hogy 5 ágra visszamenőleg full szürke illetve legyes volt, és jegytelen fekete mén lett belőle :)
2014. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Hallottam olyanról is, hogy két szürke ló leendő csikóját (többnyire szürke felmenőkkel) már Hópihének, vagy hasonlónak nevezték, és pej lett. :D

Viszont nekem csak egy történet szempontjából érdekel, felmenők nincsenek, és sosem tudom megjegyezni, mi a különbség a buckskin és dun között. :$ De nincs hátszíja a csődinek, ha ez számít.

2014. febr. 14. 22:29
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%

A szürke egy olyan szín, ami bármit elnyom, és elég egy szürke szülő, hogy a csikó örökölje. Egyáltalán nem meglepő, hogy két szürkének mindenféle egyéb utódja születik. Ilyen a domináns-recesszív öröklésmenet.


Egy igazi fakó hátcsíkja mindig leér a háta közepétől a farkáig. Ez addig egészen jól működik, amíg egyéb gének nem hígítják ki a ló színét annyira, hogy ne maradjon elég pigment egy kontrasztos hátcsíkhoz. De ez már egy másik baleset :)

2014. febr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A vérvonal és agének bárhogy keveredhetnek, azaz ha a nagyszülők akár feketék, tarkák pejek, stb. ugyanannyi a lehetőség, hogy visszaüssön a csikóra. Vagy ha a kanca kremello, de a vérében vannak más árnyalatok, akkor teljesen más színü is lehet a csikó.
2014. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!