Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi történhetett? Mit tegyek?

Mi történhetett? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kanca, aki eddig nem csinált ilyaet, flépésben még teljesen normális, de ha ügetésbe akarjuk indítani, akkor bakol, megvadul. Eddig nagyon ritkánfordult elő, hogy néha-néha bakolt egy kisebbet. De mostanában ezt csinálja. Nem bántotta senki, nem értem.
2014. febr. 15. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány éves?


Amúgy bepróbálkozik egyszer-kétszer minden ló.Határozottnak kell lenni,és nem leesni,esetleg a földről való munkát gyakorolni és többet futószárazni.Nem sárlik,vagy valami?Nem ült rajta senki idegen a tudtotok nélkül?


Ha ezekre válaszolsz,akkor meg van a válasz :)

2014. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fiatal, több, mint 10 éves. Már kb 1 hónapja ezt csinálja, tehát nem sárlik ennyi ideig. Egyszerűen lehetetlen bármit is csinálni vele, mert azonnal begurul, ha ügetni akarunk.
2014. febr. 15. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ráhagyjátok ne csodálkozzatok rajta, mert tuajdonképpen ti tanítottátok neki, hogy ha bakol, békén lesz hagyva. Üljön rá olyan lovas, aki képes előrelovagolni.
2014. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, egyszerűen egy szép napon gondolt egyet, megkóstolta a lovasait, és mivel ő győzött, innentől kezdve ő is diktál. Nem szabad megijedni tőle! Hajtsd előre, amíg nem csinálja azt, amit te akarsz, akkor is, ha bakol! Vagy ha ennyire nem érzed magadat még biztos lovasnak, kérj meg valakit, akinek van ilyesmiben gyakorlata, hogy egy kicsit lovagolja át azt a kancát.
2014. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hmmm nem fiatal.. Nekem 7 éve meg van egy eszméletlen nyugodt kancám, fogyatékkal élőket lovagoltatott ugye akik jobb esetben tudják hogy egy állat, de azt nem hogy hogy kell vele bánni.. szóval ezt úgy kell elképzelni annyira nyugodt hogy a két lába között mászkáltak a hasa alatt lógtak a nyakán minden, persze a személyisége nálam sem változott meg, de egyáltalán nem lusta ha felülök rá, nagyon jól képzett volna szerintem 4 hónapjára rá hogy az enyém volt már ugrattunk nyakmadzag, kötőfék, kantár, zabla, nyereg egyszóval minden nélkül és ugyan így mentünk terepre is..aztán 3 hete engem megműtöttek a térdeimmel és a bokámmal és 2 hétig nem is ment, aztán mikor már jobban éreztem magam felültem rá csak a karámban, nagyon örült neki, hogy újra lát és a jó kedve ki is bontakozott elkezdett bakolni.. persze egy ilyen lótól mit vár az ember hát nem ezt, és olyan durván magasra rúgott és ugye nem tudtam kapaszkodni semmibe, hogy elé fordultam és áttaposott a fejemen meg a gerincemen is! na nekem valaki ezt mondja pofán röhögöm már bocsánat.. jha és igen 20 éves! de neki viszont csak ennyi volt ez a 4-5 bakolás.. de neked mivel te gondolom használsz zablát erősebben kell fogni és határozottan esetleg megpróbálni talajról dolgozni vele!
2014. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sosem volt ráhagyva! Mindig "nyúzva" lett még ilyenkor, hogy ne gondolja, hogy azért, mert ezt csinálja, pihenhet.
2014. febr. 16. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmi baj, csak lovas kell rá. Igazuk van az előttem szólóknak, bepróbálkozott, megijedtetek, aztán már nem is kellett többet dolgoznia. Jól megtanítottátok neki a munkakerülést! Jó lovas egy-kettőre helyrerakja, de veletek jó eséllyel újra bepróbálkozik majd. Ha ez történik és megint ráhagyjátok, akkor hiába.

Nem kell olyan lóra ülni, amelyik meghaladja a tudásotokat, erőtöket. Nyugodt lovon meg kell tanulni lovagolni, utána ezzel a lóval is menni fog.

2014. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "nyúzás" és a tényleges munka között óriási különbség van. Az dicséretes, ha állításod igaz, és nem ijedtetek meg tőle, próbálván kezelni a helyzetet, de úgy tűnik, mégsem sikerült, ha kikerült ide ez a kérdés. A bátorság kevés, lovas tudás is kell hozzá. Nem "nyúzni" kell, hanem gyors és határozott fellépéssel helyretenni az agyát, és rendezni a vezetői kérdést.


Mondok egy példát, hogy érthetőbb legyen. Egy lovastáboros, szelíd, gyerekkedvenc ló egy szép napon elunta a dolgát, és úgy döntött, neki mára a munka elég volt. Mivel egy igen megbízható jószág volt, egyike volt azon lovaknak, akikre a gyerekek a munka után felülhettek egy 5-5 percre szőrén, egy kevés lépésre és ügetésre (természetesen arra alkalmas lovaspályán). A ló megérezte, hogy szőrén mennyivel bizonytalanabbul ülnek rajta, majd a 3.-4. lovas után gondolt egyet, és valahányszor megpróbálták elindítani egy rövid ügetésre a jobb felső sarokból, dobott egyet magán. Nem nagyot, épp csak akkorát, hogy megijessze a gyereket, és elvegye a kedvét az ügetéstől. Két-három alkalom után megelégeltem a dolgot, és felszálltam rá. Ugyanabban a sarokban indítottam el ügetésbe, így számításaimnak megfelelően, velem is megpróbálta ezt eljátszani. Egy erősebb csizmasegítség, egy figyelmeztető rántás a kantárszáron elegendőnek bizonyult hozzá, hogy a ló rájöjjön, mi a dolga. Még 1-2-szer megismételtük, hogyan is kell szépen, problémamentesen elindulni ügetésbe akármelyik sarokból - a sikeres indulást követő dicséret persze nem maradhatott el -, és utána már a kezdő gyerekek alatt is tudta a dolgát.


Néha a legjámborabb ló is kipróbálja, meddig mehet el, nevezhetjük ezt is ugyanolyan "dackorszaknak", mint a gyerekeknél. Fontos, hogy ezeket mihamarabb tudjuk kezelni, a helyzet komolyságához illő határozottsággal. Ha te nem vagy ehhez elég erős lovas, akkor nem győzöm hangsúlyozni és ismétlem: kérj segítséget egy nálad jobb lovastól. Nem szégyen.

2014. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!