Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek a kimblewick zablák...

Ezek a kimblewick zablák erősek? (kép)

Figyelt kérdés

Kényelmetlen lehet a lónak az ilyen egyenes zabla? Eddig egyen gumis zablát használtam, de nem vált be. Ajánlották ezt a fajtát...

[link]



#zabla #kimblewick zabla #kemény szájú
2014. febr. 18. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
hát mivel nem mondtad az se milyen viselkedésű ló, de ez egy igen erős zabla ugye láncos egyenes is, persze nem egy nagy zabla hatását fejti ki..
2014. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de van olyan ló hidd el enyém is ilyen volt.. mondták hogy nagy feszítőt használjak hozzá mikor megvettem, aztán mindig ágaskodott(ezért javasolták) meg bolond volt tényleg szinte kezelhetetlen.. aztán horze-ba vettem gumis oliv zablát (almás izű VOLT leginkább azt szerettem volna kipróbálni :D) de teljesen más! egyik lovam is mikor lovagoltam be kötőfékkel sokkal jobban dolgozott.. nem tetszik neki, és még sok csikóval voltam így.. meg amikor vettem egy lovat ő fogatozott és csak néha lovagoltak fajta.. most már nem is engedné a zablát betenni szerintem :)
2014. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de akkor gyengébb mint egy pelham? megállíthatatlan a ló...
2014. febr. 18. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
hát valamennyivel gyengébb.. én kipróbálnám az oliv vagy csikózablát, esetleg már meg ne haragudj egy tapasztaltabb lovast megkérni üljön rá neki mi a véleménye.. ezt így látatlanba nagyon tudnám megmondani..
2014. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Viszonylag gyenge feszítő hatású zabla, gyengébb, mint a pelham.

De hogy érted, hogy megállíthatatlan? A lovat képezni kell arra, hogy a segítségekre reagáljon, nem magától megy tökéletesen, egy erősebb zabla hosszú távon nem fog megoldást nyújtani.

2014. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
szokásos... Rohan,akkor beletennél egy ajtókilincset a szájába. Csak mégjobban rohanni fog a fájdalom elől,nem ettől fog megállni :D Egyébként nincs kényelmetlenebb az egyenes zablánál.
2014. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Lovagolni kell tudni, és nem a zablákat váltogatni!
2014. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Pályáról lehozott telivért lovagolok a legegyszerűbb csikózablával, időnként csak kötőfékkel, terepen is. Nincs olyan ló, hogy rohanós, meg megállíthatatlan, csak olyan, akinek egészségügyi baja van, túlteng benne az energia, vagy rosszul lett belovagolva. Egy erősebb zabla nem megoldást, nem oldja meg az alapvető problémát, bármelyik előbb felsorolt is legyen az.
2014. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

tudok lovagolni...sokat lovagolom pályán ott gyönyörűen megy. kint terepen rohan nagyon. fogatos ló volt, kb egy éve lovagoljuk. azért is adták el mert fogatban rosszul ment, sajnos rossz helyről származik. én sem aggatok minden szart a lovam szájába, ezt a típust ajánlották. még egy kétszertört pálcás zablával lovagolom. POnt azért tettem fel a kérdést, mert nem ismerem ezt a fajtát...

igaz zabla nélkül még nem próbáltam, majd most kipróbáljuk úgy. köszönöm mindenkinek!

2014. febr. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!