Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
lehet hogy kapok egy angol taelivért de nem tudom hogy szelíditsem meg és hogy gondozzam egy nagy tanyán élek sok állatal de ez lesz az első lovam.mondjátok meg légyszi

2014. febr. 18. 13:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*telivért*
2014. febr. 18. 13:49
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
hát ha első lovad lesz szerintem ne is inkább a fajtát nézzétek (persze nem írtad mire szeretnéd) na szóval ink. h kiegyensúlyozott idegzetű legyen jó agyú jha és persze már betört.. mi az hogy hogy gondozd.. etetni, itatni kell, legelős, kifutót ill karámot kell neki biztosítani,csutakolni almolni alóla stb!
2014. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ha fogalmad sincs hogy kell egy lovat gondozni, akkor inkább mondd meg, hogy "köszönöm, de nem kérem".
2014. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Azért az angol telivér nem egy vadállat ám,hogy meg kelljen szelídíteni!Én 20 évig melóztam velük versenyistállóban és jéééé,még mindig itt vagyok sértetlenül.Sőt az ország legtöbb bérlovardájában,túraistállójában van belőlük és prímán elmennek a vendégek alatt.

Attól nagyon sok függ,hogy versenyzett-e,tréningben volt-e.Persze kora,neme is fontos.Ha mén,mindenképp ki kéne heréltetni.Nyert ügyed van akkor,ha nem a pályáról közvetlenül,hanem mondjuk egy lovardából jött.

Ha igen,érdemes lenne a volt trénerét megkérdezni arról,mennyire könnyen kezelhető a ló,mire kell vigyázni nála stb.De ezt minden új lónál érdemes felderíteni,nemcsak telivérnél.

Nagyon intelligens lovak egyébként.Meghálálják a jó bánásmódot.Érdemes a környékeden egy edzőt vagy lóhoz értő szakembert megkérni arra,segítsen neked az elején.Üljön fel rá az első időben jó lovas.

2014. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 x) ***** válasza:
100%

Ha ezt meg kell kérdezned, akkor egyértelmű, hogy még nincs elég tapasztalatod egy saját lóhoz. Nem hiszem, hogy végig akarod nézni, ahogy a lovadat 2 év múlva elviszik a vágóba mert annyira elrontottad, hogy a közelébe se lehet menni.

A telivérekről meg tényleg tévhit, hogy mindegyik pörgős meg menős ló, TAPASZTALT kezek között nagyon is jól nevelt lovak lehetnek. De ha nem ért hozzájuk az ember, akkor ne sok jót várjon.

2014. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Még csikó
2014. febr. 18. 18:05
 7/18 anonim ***** válasza:
Milyen állataid vannak? Mert a gondozás még pl a szamáréhoz hasonlít is. De egy tök laikus ember csak bajt csinál magának ,ha tapasztalat nélkül vesz lovat,ráadásul csikót. Ehhez tapasztalat kell,valaki leírja itt az oldalakat ,azzal nem leszel ki a vízből.
2014. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
akkor meg tényleg meg kell köszönni hogy felajánlották, de ezzel csak a lónak teszel jót, mert hozzáértés nélkül belevágni.. nem is érdemes úgy elrontod mint a sz**t
2014. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Már volt pár szamaram
2014. febr. 18. 19:02
 10/18 anonim ***** válasza:
Van egy kis különbség... a lótartáshoz és főleg a belovagláshoz, egy telivér belovaglásához tudás kell.
2014. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!