Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugrató versenyeken milyen...

Díjugrató versenyeken milyen szabály vonatkozik a zablára és a pálcára?

Figyelt kérdés
lehet hackamore-val és a pálca hosszára van valami szabály? egyéb szabályokat várok erről a 2 dologról

2014. febr. 21. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A versenyszabályzatban minden benne van. A zabla mindegy (kivéve stílusverseny), a pálca max. 75 cm.
2014. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hackamore-val díjugrató versenyen lehet lovagolni, díjlovagló versenyen nem. A pálca hosszára úgy emlékszem van valami megkötés, de nem akarok hülyeséget mondani, úgyhogy inkább nem mondok semmit. Díjlovas versenyen úgy tudom a pálca hossza nem haladhatja meg a 120 cm-t. Persze egy háziversenyen, vagy falunapon akármivel lehet lovagolni, olyankor lehet abban is gyönyörködni, hogy hányféleképpen lehet helytelenül felszerelni a lovat, persze tisztelet a kivételnek. :)
2014. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat, talán.. egyébként akkor kérdésen belül kérdezek. mit értesz azon h lehet csodálni milyen helytelenül van felszerszámozva? -.- mert ha kell nem mondok semmit inkább, csak érdekelne egy okos véleménye
2014. febr. 21. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem arra gondolt, hogy falunapokra olyan szintű amatőr lovasok is mennek, akik épp hogy csak felhányják a lóra a felszerelést...
2014. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Ők tulajdonképpen hobbilovasok, csak szétszóródva, egyenként ritkán találkozik velük az ember, az ilyen kis libakergetőkre meg hát fel kell rakniuk minden oda nem illő, szükségtelen, csili-vili felszerelést, sokszor nem úgy, ahogy kellene, mert azt se tudják, mire jó. Ráadásul ilyenkor összegyűlnek egy helyre, jól lehet őket szemrevételezni. :)
2014. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem értek egyet! nagyon sok olyan lovast ismerek aki minősített lovas milliókat érő lóval és versenyen persze kicsípik magukat de amúgy meg borzalom, szerintem semmi gond sincs azzal ha versenyre fel dob egy lovas a lovára egy egy szép nyeregalátétet, és attól hogy nem mindenki országos versenyekre szeretne járni (ezzel semmi rosszat nem szeretnék mondani az olyanokra se) attól még egy két versenyen kipróbálhatja magát, illetve szoktathatja lovát a versenyhelyzethez.. mellesleg elmondok ezek az emberek sokkal lelkiismeretesebben csinálják a dolgaikat néha mint ők.. csak eljárnak lovagolni versenyre, ők viszont lehet, hogy amatőrök és a mindennapokban dolgozniuk kell napi 8-12 órában és szombatonként egy évbe 5-6x szeretnének elmenni kikapcsolódni.. de mindegy is.. kinek pap kinek paplan minden esetre én nem tennék úgy mint ha külön faj lenne, ugyan is ismerek olyant aki ezekről a versenyekről került ki oda!
2014. febr. 22. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem inge, ne vegye magára.
2014. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értek egyet a kérdezővel. Tényleg vannak olyanok, amilyenekről ő írt, viszont én pedig olyanokat is ismerek, akik például feltesznek pataharangot, amikor semmi szükség rá, orrfékkel és martingállal mennek amikor semmi szükség rá, feszítővel mennek amikor a ló csikóval is mehetne (ezt egyik ismerősöm csinálta, és a világért sem lehetett lebeszélni róla, mert "az én lovam menős és nem lehet megfogni"... semmi baj, hogy a ló szelídebb volt egy báránynál) vagy például rosszul fűzik be a martingált, vagy és ez nagyon erős túlzás lesz, fordítva teszik fel a hasvédős hevedert.
2014. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!