Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt a lovam?...

Miért csinálja ezt a lovam? Mit tudok tenni ilyenkor? Pls

Figyelt kérdés
Mikor a lovammal lépésbe,és ügetébe megyek,akkor néha lehajtja a fejét,és elkezd legelni,és mivel nagy ló,ezért nem tudom visszafogni...Mit kell ilyenkor csinálni??

#lovam?
2014. febr. 23. 14:47
 1/6 petra0428 válasza:
0%
Az én lovam is ezt csinálja de az egyém póni. Nem lakott elégé jól vidd ki reggel legelni és csak du.lovadolj rajta és melőt felülnél rá futtazsd meg úgy hogy a nyereg rajta van és a kengyel ütögeti az oldalát azzal is jobban fut. Maly elfárad és nincs kedve legelni. Próbáld ki de ha nem jön össze adhatok még más tanácsot is!!!!:)
2014. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Édes Istenem, első...


Megtartod a szárakat és előrehajtod a lovat. Ha nem megy, tessék gyakorolni.

2014. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
11%

Természetes ösztön a legelés és ha füvet látt legelni akar.

mikor elkezdi lefele hajtani a fejét kezd el ,,fürészelni" azaz a két kezedbe a szárat előre hátra huzgálni.Tudom ez brutálisnak hangzik de nem fáj neki csak öszezaverja így mire eszébe jut a legelés már tovább mentettek.

2014. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat,megfogadom:)
2014. febr. 23. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Petra0428, inkább ne adj senkinek tanácsot. Nagyon gáz, amit írtál!

Ahogy előttem írták, a ló természetes ösztöne, hogy lehajol a fűért. Nem szabad a fejét leengedni és előre kell hajtani. Minél többször meg tudja csinálni ezt a lovasával, annál jobban bevésődik a lóba, hogy ilyet is lehet. Kérdező, ha neked nem megy, kérj meg egy jó és határozott lovast, hogy segítsen.

Az pedig senkinek eszébe ne jusson, hogy leengedett kengyelekkel futószáraz!!! Egyrészt egyenes az út a komolyan elrontott lóig (és még csak nem is tehet róla szerencsétlen, ha totál érzéketlenné válik a segítségekre) másrészt még komolyan balesetveszélyes is.

2014. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szárat erősen megtartod és előre hajtod. Ne hagyd lehajolni, ennyi a trükk. Nem kell reszelni meg hasonlók, egyszerűen tarts egy fix szármértéket tartsd meg erősen és ne hagyd,hogy kirántson a nyeregből.

Az ilyen dolgokat ne hagyd rá, mert csak megerősíted, hogy jó dolgot tesz, közben meg szemtelenkedik.

2014. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!