Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Repülőn lehet lovat szállítani?

Repülőn lehet lovat szállítani?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor hogyan? Mármint rendes utasszállítón a csomagtérben vagy külön van lószállító repülő? És mennyire veszélyes?

Csak kíváncsiságból kérdezem.



2014. febr. 24. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Rendes repülőn biztos nem. De szerintem más repülőn sem.
2014. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se lehet. Bár ezt a légitársaságok határozzák meg, ha jól láttam (rákerestem neten), de csak kisállatot vállalnak általában, mint kutya-macska. Szerintem nagy állatot max. hajóval, vagy komppal szállítanak, ha vízen kell átkelni, amúgy meg valami földi járművel...
2014. febr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
pláne egy ló... vagy leszedálod és az első turbulenciánál felborul és onnantól csak hengergőzik, vagy nem nyugtatózod le és akkor megbolondul a félelemtől. A leszállás is necces lenne, mert egy ló drága muri, viszont ha a pilóta épp földhöz veri a gépet, akkor ott lehet baj.
2014. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Úgy látszik lehet, itt egy csomó ilyen kép:

[link]


Ezek alapján a FedEx és a Lufthansa Cargo is szállít lovat :)

2014. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Illetve a KLM Cargo is, ők ezt írják a honlapjukon:

How many horses does KLM Cargo transport each year?

Air France-KLM Cargo transports thousands of horses around the world each year.

2014. febr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
lehet, de csak a kézipoggyászban...
2014. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

persze hogy lehet, mit gondoltok, egy világbajnokságra, vagy az olimpiára hogy jutnak el másik földrészről a lovak? 1 hónapig hajóznak? értékes fedméneket, versenylovakat is vesznek a világ minden tájáról árveréseken (pl. overdose testvére), azokat is haza kell valahogy juttatni...

teher/csomagszállító, nem utasszállító géppel és egy elég szűk állásszerűségbe vannak "beszorítva" (nyilván nincsenek beszorulva, csak hogy ne dülöngéljenek, amikor jön a légörvény.

2014. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Jaj Istenem...szóval szerintetek egy tengerentúlon született lovat ha el akarnak hozni Európába, az hetekig hánykolódik az óceánon? :))


Persze, hogy lehet, cargo gépekkel viszik őket. A repülés sem kellemetlenebb semmivel, mint a közúton való szállítás, sőt.

2014. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utasszállítón nem,de van olyan repülő,ami kivan alakítva erre. A nagy versenyekre gyakran így viszik a lovakat,különben lenne olyan h oda se érnének egyik helyről a másikra időben. Ha nem lenne biztonságos,nem kockáztatnák a milliós lovakat.
2014. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Teherszállító repülőkkel szállítják a lovakat, sőt boxostól pakolják őket fel.
2014. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!