Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Undokoskodó lovastársakkal...

Undokoskodó lovastársakkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A lovardában sokan vannak, akik nyaliznak az oktatónak, mert akkor velük többet foglalkozik. Ajándékokat vesznek neki, flörtölnek vele és hasonlók. A családom nem gazdag nem engedhetjük meg, hogy mindig vigyek valamit és nem fogok tinilányként 40 évesekkel bájologni. Szeretnék fejlődni, de rám se hederít csak körbe-körbe megyünk állandóan. Az oktatóval nem jövök ki jól, de szeretek oda járni mert nyugodtak a lovak. Az ilyen lányok lenéznek de nem bánt annyira az jobban fáj, hogy velem nem foglalkozik az edző és nem fejlődhetek tovább.

2014. febr. 26. 21:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
A többiek ne érdekeljenek. Az edző már nehezebb kérdés... esetleg próbáld meg megbeszélni vele, ha nem megy, akkor viszont el kell gondolkozni a hely/edzőváltáson... :( Ezzel sajnos nincs mit tenni.
2014. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Amúgy eleget tevékenykedsz, dolgozol a lovarda körül? Mert nem feltétlenül az ajándék a lényeg, hanem a szándék, hozzáállás. Keféled, pucolod a lovakat? Kiviszed őket karámba meg vissza? Itatod őket? Mert bevágódni ezzel lehet a legjobban.
2014. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
Mégis milyen hely ez, ahol be kell nyalni ahhoz, hogy hozzád szóljanak és különben is csak kocogtok körbe-körbe? Miért fizettek ezért? Minden perce pénzkidobás.
2014. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Dolgozok eleget, sőt! Magamtól ápolom meg a lovakat, a felszerelésüket, a kedvenc izzasztómat elkértem és kimostam kézzel itthon, sokszor sepregetek, segítek etetni. Itt minden csak a nyalizásról szól és kit kedvelnek meg azonnal. Ez a legközelebbi hely amit anyáék fizetni tudnak.
2014. febr. 26. 22:18
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Én oktatóként mondom, hogy egyrészt azt a lovast szeretem, akiben látom az elkötelezettséget, és hogy figyel, és tanulni akar. Másrészt azt, akin érzem, hogy kedvel engem is, meg a lovat is, szeret ide járni, mosolyog, élvezi. Ha megkeseredetten ül a lovas a lovon végig, és épphogy végrehajtja az utasításokat, sokkal kevésbé tudom neki élvezetessé tenni az órát, számolom a perceket, és ő is, és tényleg csak megy körbe, csinálja a feladatokat (már ha csinálja). Viszont aki mosolyog, élvezi, azzal repül az idő, élvezetes az edzés, akkor is, ha történetesen nem tehetséges.

És megható tud lenni, ha a kis lovasoktól kapok ajándékot, de ha bonbont vagy cserepes virágot kapok karácsonyra, látom, hogy a szülők akarnak csak "nyalni", értékelem a gesztust, de nem fogok ettől senkivel kivételezni. Ha egy kisgyerek rajzol nekem, annak is nagyon örülök, megköszönöm, elteszem emlékbe, de ugyanúgy szeretem azokat a lovasaimat is, akiktől nem kapok ajándékot, nem ezen múlik. A flörtölést nem tudom, azzal még nem találkoztam a lovas részéről szerencsére, csak a szülők részéről, azt pedig a helyén kezelem, nem pozitív... Remélem tudtam segíteni, ha valamelyik részt magadra vonatkozónak érzed, és tudod hasznosítani. :)

2014. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos bepozicionáltad magad a lovászlány szerepébe. A lenézés ebből következik. Aki nem reprezentál, az mind így jár, nem csak a lovardában... majd meg fogod tapasztalni, hogy aki dolgos, rendes, azt lenézik és kutyába veszik. Ez általános társadalmi jelenség.

Keress egy másik helyet, mert itt már neked nem terem babér, akármit teszel is. És ott ne csinálj olyan hülyeséget, hogy elvégzed a lovász munkáját! Te a fizető vendég vagy, legyen méltóságod! Maximum nyergelned szabad meg esetleg répáztatni. Lovat pucolni csak nyereghelyen, hevederhelyen. Ha a gazdájának meg a lovászának jó úgy, retkesen, szarosan, akkor nehogy már te pucold meg helyettük! Vizet hordani, istállót almozni stb meg egyértelműen nem a te feladatod. Ha megcsinálod helyettük, össze fognak röhögni a hátad mögött.

No és igen, ha olyan az oktató, akkor vigyél neki néha egy-egy doboz sört vagy más apróságot. 160 Ft egy sör, nem egy nagy összeg egy 2500 Ft-os lovasleckéhez képest, de ajándékot kapni mindenki szeret, és még ha nem is nagy az érték, a gesztus maga is számít. Ha meg még ennyire se fussa, akkor hízelegj, és beszéltesd magáról az illetőt. Azt mindenki szereti. Azt kell elérned, hogy figyeljen rád. Pill keresztülnéz rajtad, egy semmi vagy neki, egy balek, egy bolond lovas csaj. Kapcsolatot kellene vele teremtened.

2014. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Két dolog van, ami eléggé elkülöníthető. Vagy az ember kőgazdag és porcelánnadrágban és selyemsálban várja, hogy a szolga kiszolgálja és elévezesse a meghágnivalót.

Vagy, ahogy én tettem egykor, megdolgozom a lovaglásért. Mert nem volt sok pénzem, azért. Istállót betonoztam, bálákat cipeltem, trágyát hordtam, és nem haltam bele pedagógus létemre. Viszont nagyszerűen megtanítottak lovagolni, és cserébe a tevékenységekért később már ingyen lovagoltam ugyanott vagy túrákat vezettem. Nem volt megalázó, aranyévek voltak azok. És ezt több különböző lovardában is elértem. jó szívvel emlékszem rájuk.

2014. febr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Utolsó, te el sem tudod képzelni, hogy van, akinek a lovak körüli munka élmény, igaz? Aki azért megy oda, ahova, mert van lehetősége megtanulni leápolni egy lovat, vagy hogy neki élmény, hogy ő eteti meg, ő szereli fel? Gondolom nem várják el tőle, mivel fizetővendég, különben is az, hogy ilyeneket engednek neki, az még több odafigyelést igényel, mintha nem csinálná, mert ott kell vele lenni, de legalábbis ránézni, leellenőrizni.


Felnőtt lovas persze nem csinál ilyet, de egy gyereknek ez élmény és igenis ha van lehetősége, tanulja meg, hogyan kell egy lóval bánni és ne csak onnan induljon a tudás, hogyan kell felszállni a lóra mert a végén még derogálni fog neki hogy a koszos lóhoz hozzányúljon és olyan lesz, mint te.

2014. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek szólt természetesen.
2014. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
32%

A munka az munka, azért fizetség jár. Ha ingyen elvégzed azt a munkát, amiért más a fizetését kapja a lovardától, akkor nem kell csodálkozni azon, ha totál hülyének néznek, és ennek megfelelő pozicióba kerülsz a helyi hiearhiában.

Ehhez a dologhoz pedig semmi köze nincs annak, hogy az illető önként végzi lóbolondériából, avagy megkérik rá, és nem mer nemet mondani, mert fél, hogy megharagszanak rá emiatt. Meg kell tanulnia nemet mondani. Különben egész életében egy looser lesz, akit mindenki lenéz és kihasznál.

2014. febr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!