Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok nekem mondani lovas...

Tudnátok nekem mondani lovas táborba szabadidő programokat?

Figyelt kérdés

Mit csináljunk éppen amikor nem a lovak körül tevékenykedünk vagy nem lóháton ülünk? Szeretnék írni egy listát és elküldeni a segítőknek, hogy mire megyünk készüljenek sok játékkal, ötletekkel. :)

Már olvastam itt párat, de ha van valakinek mást ötlete szívesen fogadom!



2014. márc. 3. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ,hogy főképpen milyen korosztályt céloztok meg.Nem hiszem,hogy a 13-15 évesek még leülnének a kicsikkel nyakláncot fűzögetni... :)


Én speciel az ilyen "keresős" játékokat nagyon szeretem.

Vagy 10 helyet meg kell adni,mindenhova a következő helynek a pontos meghatározását,milyen tempóban kell odaérni stb...Élvezetes dolog,főleg,ha van lehetőség akár pár lovat is megunkkal vinni,az idősebbek is beleélik magukat,,ha fára is kell mászni vagy átmenni egy patakon,stb...Külön kicsiknek és nagyoknak.

Nem tudom ,h milyen hiperaktív a társaság,de szerintem a reggeli futás is egy jó dolog,nagyoknak másfél kicsiknek háromnegyed kilóméter,vagy annál kevesebb.Vagy a reggeli torna.Esetleg ha tanyán van a dolog,akkor a tanya állatainak bemutatása,kutyasétáltatás az erdőben vagy tyúkfogó verseny :D ügyességi verrsenyek (ládák alatt átbújás,gumikerekek közötti átfutás,stb. A verseny végén ajándék mindkét csapanak,a győztesnek természetesen nagyobb :) A lovak lekefélése,szerszámok leápolása (az mindenkinek jól jön). :DDD Ha vannak ugrató akadályok,esetleg ló nélkül át lehet szaladni egy kisebb akadályos pályán.Este "szellemvadászat"(két csapatba elemlámpákkal kell összeszedni 100 db széthelyezett papírszellemet,akinek több van,az győz).Táborttűz este,a kaja mindig bejön :D Ha van közelben fütdő,akkor fürdőzés.Ügyesebbek addig kimennek terepezni.

Lóháton egy adott útvonal megtétele,4 csoportban (vy kevesebben) 4 puzzle megszerzése az adott helyről és közös összerakása,ami után különböző nyeremények:

-Aki leghamarabb hozza: + 3 óra Különleges oktatás lóháton

-2.hely: + 1 óra -II- + 1 óra lejjebb említett elméleti oktatás

-3.hely: Elméleti tanulás egy híresebb lovasembertől

-4.hely: Ha van belovagolatlan csikó,akkor annak szoktatása a nyereghez vagy magához az emberhez...


satöbbi,satöbbi :)

2014. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek nagyon jó ötletek!! :D

Már alig várom a tábort, mindenképpen csinálunk majd meg ezekből! :D

2014. márc. 3. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdéshez írt válaszom ide is jó:

"Csinálhattok kincskeresést, még reggel gyorsan elrejtesz betűket az istállóban és a lovardában mindenütt. Két csapatra osztod a társaságot, adsz papírt tollat és fel kell írniuk, a betűket és egy szót kell belőle összeállítani. Hogy megkönnyítsd a keresést csinálhatsz egy itinert, hogy merre keresgéljenek.


Vagy csinálhattok sorversenyket is, pl patkódobás, kengyelfutás (leszedsz egy pár kengyelt szíjjal és úgy kell lépdelniük, hogy a lábuk benne van). Félreesőbb helyen lehet labdázni, aztán körbeülhettek és mehet körbe a súgott üzenet ( a végére mindig valami hülyeség jön ki :D). Nyáron szívszállal meg szappanos vízzel fújhattok buborékot, csinálhattok tudáspróbát vagy sztoridélutánt, ilyenkor mindenki elmondhatja egy lovas élményét)esős időre is jó). Estére lehet tábortűz, szalonnasütés, reggel tornázhattok. Aztán érdemes kézműves dolgokat beszerezni, festéket, ceruzát, bőrszálakat, gyöngyöket, ezzel elég jól le lehet kötni az ifjúságot. Ha kint van a kovács nézhettek patkolást, ha van fogat, akkor elvihetitek őket sétakocsikázni, vagy gyalog kirándulni a környéken (persze nem szakadó esőben és nem 40 fokban). Ha rossz az idő nézhettek lovas filmeket is."


Ha lehet ne osszátok be minden percüket, kell hagyni nekik egy kis időt egymással barátkozni. Szerezzetek be játékokat, tollasból vagy 2 készletet (mert ezen általában megy a harc), 1-2 labdát, frizbit, hulahopp karikát (ezeket lehet ügyességi versenyen is használni). Ha csapatversenyeket csináltok, akkor ügyeljetek a korelosztásra, hogy minden csapatban egyenlő arányban legyenek nagyok és kicsik. Tavaly táboroztattam és nem szedtük őket külön, mégis mindenki élvezte és a kicsik sem érezték azt, hogy ők bármiből kimaradtak volna.

Amúgy bevonhatjátok a táborosakat az istálló körüli munkákba, pl lehet minden nap egy pár fős csapat, akik pl felsepernek egy istállósort, összeszedik a lézengő eszközöket,keféket, egy másik csapat tisztíthat szerszámot (ha csak 1-2 nyereggel végeznek az se gond, a lényeg, hogy ezt is lássák csinálják, hogy ez is lovazáshoz tartozik).

2014. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Ezek nagyon jó ötletek :D
2014. márc. 4. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!