Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam rá a lovamat...

Hogyan szoktassam rá a lovamat, hogy kimenjen egyedül terepre?

Figyelt kérdés
Ha màsik lóval megyünk nagyon szívesen elmegy elől is . Viszont,amikor megpróbálok vele egyedül kimenni . Egyszer csak lefagy 3s nem akar tovàbb menni. Hazafelé kanyarodik es sehogy sem lehet ràvenni,h tovàbbmenjen.
2014. márc. 3. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fél még egyedül. Ha nem ülnél rá, és csak simán száron körbe vezetnéd hogy megnyugodjon?
2014. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értrd,hogy csak vezetőszàron vezessem ki ?
2014. márc. 3. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ugy érti..xd vagy kötő fékkel is lehet
2014. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovam igaz, nem egy "többi lótól függő" típus (egyedül élt évekig), viszont egy igen pörgős, temperamentumos, kicsit nehezen kezelhető lelkületű...volt(?!)...Egyszer kipróbáltam valamit..."ménest alapítottam"vele, és elindultam őt "terelve" talajon sétálni vele (persze, az első néhány utunkon megizzadtam rendesen)...a kapcsolatunkban változás történt, és szerintem ez is nagyban benne van kettőnk fejlődésében...Kötőfék+futószár...és egy hátitatyó...Métereken át egymás mellet sétálunk, majd mögém jön, és követ...van, hogy több órát is távol vagyunk...szebb, füves tisztásoknál meg-meg állunk, ő legelészik, én van, hogy viszek magammal plédet, lefekszem/leülök, és csak gyönyörködök a világban...csak mi vagyunk, ketten...amikor felkapja a fejét, én is felfigyelek, hogy azt lássa, én őrködöm...mióta így is terepezek vele, sokkal jobban odafigyel rám, és egyre jobban hallgat rám...van, hogy a többi lovassal együtt megyünk, de mi így, egymás mellett...nyáron hetente legalább egyszer így megyünk...télen ha már túl késő van, akkor nem bajlódom a lemozgatással, nyergeléssel, hanem kötőféket rá, és usgyi a határ, akár a sötétben is, a hold fénye mellett...egyre merészebb velem, idén még csak egyszer hisztizett...nekem nemcsak-hogy bevált, hanem egy új dimenzióját nyitotta meg a lovaglásnak...testem karbantartása érdekében van, hogy vele megyek ki futni...sőt (!) csak vele járok futni...
2014. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

olyan ló nincs, amivel ne lehetne kimenni egyedül, csak egy határozott lovas kéne rá. minél többször fordul vissza veled, minél többször indultok ki terepre egyedül úgy, hogy végül nem lesz belőle semmi, annál nehezebb dolgod lesz később.

ha te nem tudod "kihajtani" (csak az elején szenvedés, egy idő után beletörődik), akkor kérj meg egy tapasztalt lovast, hogy menjen ki vele párszor és utána már neked is könnyebb lesz.

de amíg neked egyedül nem megy, inkább nem erőltetném.

2014. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na az eszedbe se jusson, hogy kivezeted.... úgy szalad el, ahogy akar, ráadásul haszna nulla. Hiszen a lovad nem azért nem akar kimenni, mert mondjuk fél, hanem azért, mert rájött, hogy szívathat, nem vagy elég határozott, nincs elég tudásod sem ahhoz, hogy az legyen, amit te szeretnél.

Hosszú évek gyakorlata meghozza majd ezt is, de addig is kérj segítséget egy jó és határozott lovastól, vigye ki a lovat ő. Csak vigyázz, hogy utána veled ne kezdjen megint kekeckedni, mert akkor hiába segítettek. Ha a ló rájön egy tapasztalt lovas alatt, hogy nem hisztizhet, menni kell, akkor első körben veled is ki fog menni. Ám ha megtorpan és te határozatlan leszel, már kezdhetitek is elölről az egészet.

2014. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 x) ***** válasza:

Igen, ez csak határozottság kérdése. Azért fordul vissza, mert hagyod neki. Nyilván hülye lenne kimenni, mert tudja, hogy akkor dolgozni kell. Ha nem érzed magad elég határozottnak és nem tudsz segítséget kérni, akkor meg szépen fokozatosan. Először több lóval menjetek ki, utána fokozatosan egyre kevesebbel. Ha már csak 1-2 lovas van veletek, akkor elkezdhettek távolodni egymástól, ők mennek jobbra, ti mentek balra, ilyesmi. Mondjuk ehhez is kell határozottság, mert nyilván nem lesz könnyű ellovagolni a többi ló mellől. De ha majd megszokja, hogy nem mindig látja a többi lovat, akkor sokkal könnyebb lesz. De az ilyesmi nem megy egyik napról a másikra. Ha ellenszegül, akkor pedig nyugodtan használj pálcát, sózz oda neki, ha nem azt csinálja amit kéne. De egyébként fejben dől el. Ha előre eldöntöd, hogy nem fog kimenni egyedül, és félsz, hogy mikor fordul vissza, ő megérzi és tuti hogy vissza fog fordulni.

Ezen kívül a terep ne csak munkából álljon. Néha álljatok meg, engedd, hogy legelésszen kicsit, nézelődjön. Ne legyen annyira kötött, mint egy rendes karámos edzés.

2014. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!