Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyi feladatok?...

Rajtengedélyi feladatok? Segítség?!

Figyelt kérdés
sziasztok. :) idén fogom letenni a rajtengedélyimet. a díjlovas részben milyen feladatok vannak? és mi annak a menete? egyedül megyünk fel a pályára, vagy csoportban? láttam olyan is hogy mondják h mit kell csinálni, de hallottam azt is, hogy előre be kell tanulni az alakzatokat? hogy van ez?? :/ előre is köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 4. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]

Itt azt írják,hogy E8-as program a rajtengedély, legalább is régebben így volt, de szerintem nem variáltak. Ennél nehezebb nem lesz. Díjlovinál meg kell tanulni a programot. Gondolj bele, ha rajtengedélyen nem tudod, akkor versenyen hogy menne?

Az ilyen bemondásra történő csoportos vizsga általában távlovinál szokott lenni.

2014. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi :) de én nem díjlovaglásba fogok versenyezni, hanem díjugratésban :)
2014. márc. 4. 22:27
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy szóval se írtad, hogy ugratni akarsz, csak díjlovas részt, ebből gondoltam azt, hogy díjlovi. A tudásfelmérő lehet csoportos vagy egyéni is, szerintem ez a jelentkezők létszámától és/vagy a vizsgáztatók kedvétől függ. Kérhetnek kengyel nélküli munkát is, ugrásváltás alap, meg pár patanyomfigurát.
2014. márc. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Eloszor van az elmelet, nagyon egyszeru, utana ha az jol sikerult, akkor mehetsz az elolovaglasra. Meg a vizsga elejen mindenki kap egy rajtszamot. Nalunk otosevel kellett bemenni, es ott csak mondtak hogy "tanugetes" vagy "allj", vagy pedig hogy "9-es utan atlovaltas. Fontos volt, hogy mindenki rogton csinalja amit mondanak, kulonben csuszas lesz. (Nyilvan ha valaki utan kell menni, akkor esszeruen nem lezded el egyenileg az atlot) Es nalunk meg neha megallitottak egy egy lovast, hogyha valamit elrontott, akkor arrol megkezdeztek, hogy hogy is lenne ez, es ott ki lehetett javitani a hibakat. Nalunk nem volt ugrasvaltas, semmilyen formaban sem, max az ugropalyan, ahol olyan volt a vonalvezetes.
2014. márc. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az e8as programot kell begyakorolni (én hallottam olyan pletykát, hogy nehezebb lesz a rajtengedély amúgy) Nem nehéz ez alapvető patanyomfigurákat tartalmaz, csak pontosan kell csinálni. Természetesen egyedül leszel a pályán, senki sem fogja diktálni a feladatokat sem meg ilyesmi, fejből kell. Mellesleg elméleti rész is van, ehhez a tankönyvet meg lehet vásárolni a magyar lovas szövetségnél, adni fognak egy kis könyvecskét is. De az oktatód feladata lenne felvilágosítani
2014. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
jaj most olvasom.. ha ugratni akarsz minek a díjlovas vizsga?
2014. márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én 2011-ben vizsgáztam díjugratásra és csoportban metünk be Stróbl Dorottya és Dr Burucs Balázs vizsgáztatokk és ők diktáltak a négyszögen kívülről és osztályben kelett teljesíteni a feladatokat.:) mostmár tudomásom szerint nemkell programot tanulni
2014. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
E8 at kell elbohóckodni ,meg az elméletin megfelelni. Nem is értem,hogy gondoltad ezt a csoportost... Nem karusszel egyéni programot lovagolsz. Szép lenne ha mondanák,természetesen meg kell tanulnod a programot,de 2-3 szor lelovagolod már tudod is,nem egy nagy szám. Nyilván előre meg kell tanulnod..
2014. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Díjugrató REV-en osztályban lovaglás van az előlovaglásnál, nem kell programot tanulni.
2014. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! de úgy látom mindenki máshogy írja. :O szval most az ugrásváltás is kötelező?:OO
2014. márc. 6. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!