Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknak mérgező az ecetfa?

A lovaknak mérgező az ecetfa?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ecetfa, nem összekeverendő a bálványfával. Ez a szömörcefélék osztályába tartozik, azon belül is a szappanfavirágúak családjába. A családra jellemző hogy szöveteiben illóolajokat, tejnedvet, balzsam- és nyálkaanyagokat halmoznak fel.


Na most nekem ecetfához még nem volt szerencsém, de minthogy ez is egy szubtrópusi faj, s az említett tartozékokkal rendelkezik, szerintem biztos ami tuti ne engedd, hogy a lovad megdézsmálja. Ha a tiszafa és a tuja, s egyéb citrusfélék sem tesznek jót nekik, akkor gyanítom, az ecetfa sem lenne valami szerencsés fogás.


De ez csak vélemény. Én a jobb az óvatosság elvét vallom.

2014. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ismerősöméknél megtalálható a legelőn, de a lovak rá se néznek, egyet sem láttam, hogy megkostólta volna.
2014. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
sok éve lovazom, és úgy láttam hogy a következő kijelentés megbízhatóan működik: HA EGY LOVARDÁBAN NÖVÉNYT LÁTSZ, AZ MÉRGEZŐ. MERT HA NEM LENNE, MÁR NEM LENNE. Lehet hogy én nem tudom mi az az ecetfa, de a lovad nem eszi meg az tuti, ugyanugy ahogyan a beléndek-bokrokat is szépen kikerüli. Inkább arra koncentrálj hogy amit VALÓBAN kap, az neki való és jó legyen és helyes mennyiségben. A kólika-elhullások 100%-a emberi hanyagság végeredménye. Jó lovaglást és szép eredményeket kívánok :)
2014. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többnyire kikerülik a mérgező dolgokat (ha nem széna formájában kapja maga elé, mert azt maradéktalanul megeszi a legtöbb), de akad néhány növény, ami hiába mérgező, mégis tolják a képükbe, mintha az volna a fő táplálékuk. Pl: tuja. Ezért nem árt mégiscsak vigyázni, és távol tartani a lovarda környékétől a mérgező (vagy lehet, hogy mérgező) növényeket, különösen ha látjuk, hogy valamelyik jószágot rávitte a gusztusa.


Ha nem eszik, nem kell feltétlenül bántani, de ha szemezgetnek a leveléből, akkor se feltétlen kell kivágni ha mondjuk szívügyetek a fa. Bőven elegendő, ha körülkerítitek.

2014. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 10. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!