Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A lovam rámfordul amikor pucolom vagy amikor fel akarok rá szálni.Megnézettük álatorvossal és semmi baja nincs.Csak hisztizik.Mit csináljak?

2014. márc. 10. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Neveld meg!
2014. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lépj fel vele határozottan. Erőteljesen told odébb,csapj rá a nyakára.
2014. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is csak azt mondom, hogy legyél határozottabb vele, hidd el megérzi, hogy ezt megcsinálhatja veled, ezért is csinálja.Mikor 3 napja volt nálam a lovam engem combon is rúgott, képzelheted, hogy mentem be utána hozzá.

Utána persze ő is nyugodtabb lett, én meg nem hagytam magam, mert úgy voltam vele, ha addig élek is én leszek felül, vagy így, vagy úgy.

Igazi áttörést ezen a téren a karámban tapasztaltam. Kimentem vele és ott elkezdte a dominanciaharcot... velem. Nálam nem volt semmi csak a sapkám. Ehhez persze nagyjából ismerni kell a szokásait és hogy mi után mit csinál. Volt, hogy egyvágtában jött felém hátracsapott fülekkel, na ilyenkor kell a lélekjelenlét. Elindultam felé erre meggondolta magát. Ezt megcsinálta párszor, utána jött utánam, mint a kiskutya. Persze nem biztos, hogy jól csináltam, nem volt segítségem ilyen mélységben, és a hosszú távú eredménye is kérdéses, de majd meglátjuk.

2014. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nincs meg a részéről a tisztelet. Ha rád fordul csapj rá, de ne kicsit, ha továbbra is csinálja rúgj alá, így azt se mondhatod, hogy nem voltál fokozatos. A másik ló is megrúgja ha átlépi a határt, a határokat pedig neked kell felállítanod, hogy mi az amiért már szólsz és mi az amit már tettlegesség követ.

Tessék utána olvasni a lovak etológiájának, pl az Értsük meg a lovak viselkedését! című könyvet, és egy csomó dolog helyrebillen az agyadban.

2014. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök cuki, állatorvost hívtatok egy olyan lóhoz, amelyik rád fordul. :-D Nagyon jól szórakozhatott a doki! :-)

Ha rádfordul, gondolkodás nélkül és azonnali hatállyal sózz oda egyet neki. Ezt egészen egyszerűen nem teheti meg.

2014. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de ha én rácsapok akkor ő még határozottaban lép fel és elkezdi csattogtatni a fogát.
2014. márc. 12. 15:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért hivtunk állatorvost mert ki akartuk deriteni hogy fáj-e neki valami a nyereghelyen.
2014. márc. 12. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kezd el viselkedni, akkor nem sóztál oda elég nagyot. Legyél vele nagyon határozott, mert most még csak rád fordul, legközelebb meg kirúg a bokszból.
2014. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a lovad bunkó veled, akkor te is legyél az, ha csattogtat olyat adj neki, hogy máskor ne legyen kedve se csattogtatni, se bunkózni.

A ló egy rangsor szerint élő állat, ha nem te vagy felette, akkor bizony ő áll fölötted és annak elég csúnya következményei lehetnek. Ha ráhagyod ezeket a dolgokat, akkor jó úton jársz ahhoz, hogy elrontsd.

A szabályokat te diktáld és ne ő. Cirógatással, simogatással nem érsz el semmit, meg kell vívni a harcotokat. Ménesben is odarúg a magasabb rangban álló ló, ha a másik átlépi az tettlegességi határát, persze előtte figyelmezteti, rásunyít, "csúnyán néz rá" stb, ha ennek ellenére is folytatja a nem kívánt viselkedést, akkor úgy odarúg, hogy csak úgy zörög.

Te is ha bunkó a lovad, először szólj rá, ha nincs hatása üsd meg, ha az sem ér semmit, akkor meg rúgd meg nyugodtan.

Radikálisnak hangzik, de ha ezt nem meccselitek le, akkor nem csak forgolódni fog, hanem rúgni is.

2014. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok megétettem amit mondtatok.Már csak az a kérdésem van hova csapjak neki?Vagy az mindegy?
2014. márc. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!