Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig előre csúszik a nyereg,...

Mindig előre csúszik a nyereg, hogy lehetne megakadályozni?

Figyelt kérdés
Daslö szintetikus nyergem van, és egy sportpónim, akinek a vállai elég keskenyek. A pónimnak szinte nincs is marja, a nyeregnek meg nagyon magas a markamrája. Ez nem tudom mennyire jelent gondot. Ha a megfelelő helyre nyergelek, akkor rásimulnak a nyeregpárnák a vállára, viszont vágta után a nyereg állandóan előre csúszik, pedig a heveder annyira meg van húzva, hogy már jobban képtelenség. Használok ütéscsillapítót, de mivel a nyereg alja ilyen szintetikus anyagból van, nem tapad rá gondolom eléggé az anyagra, könnyebben csúszkál. Ha a szivacs vékony ütéscsillapítót használom, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de még úgy is kicsit előre csúszik. Van egy téli vastag nyeregalátétem, az alá nem használok ütéscsillapítót, de azon nem csúszik a nyereg, mert olyan az anyaga (nem tudom milyen a felülete) hogy nem csúszik rajta. Mit ajánlotok, mit tegyek alá ami beválhat, hogy meggátoljam még jobban az előrecsúszást? Farmatringot nem szeretnék használni. A hevederem gumis bőr heveder.
2014. márc. 14. 23:59
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg ez beválhat?

2014. márc. 15. 00:05
 2/9 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ez?


[link]

2014. márc. 15. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Farmatringról tetszett már hallani?!
2014. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora az a póni? A nyereg póninyereg? Fotót van?

Az egy dolog, hogy felteszel farmatringot, vagy kismillió réteg alátétet, attól még kétszer beleférne szegény ló a nyeregbe, sehogy se lesz jó.


Amit ajánlok, az egy lóra passzoló nyereg.

2014. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hallottam a farmatringról, a kérdésemben írtam is, hogy azt nem szeretnék használni.

A nyereg nem nagy rá, kicsi nyereg, de a lovam sem annyira kicsi, 144 cm. Nem a nyakába csúszik, szóval nem annyira durván csúszik előre a nyereg, hanem csak nem pontosan marad mindig a helyén. Azért köszi a válaszokat.

2014. márc. 15. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a zselésnek adnék egy esélyt, mert az azért tapad rendesen minden anyaghoz, esetleg lehet kapni azt a birkabőrös zselépárnát, még azt is érdemes lehet kipróbálni. Alapvetően az izzasztón csúszik el a nyereg, ha jól értelmezem. Ennek megakadályozására a zselének adnék egy próbát.

Erre gondoltam:

[link]

vagy:

[link]

2014. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ha arra az izomra rácsúszik, amit a képen "shoulder blade"-nek írnak, az bőven elég, mert akkor minden lépésnél hozzáveri magát a nyereghez. Nyilvánvaló, hogy széles rá a nyereg, különben nem csúszna előre. Próbálj ki vastag szivacs alátétet és fölé csúszásgátlót, de szerintem csak a farmatring fog segíteni.

2014. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen az izzasztón csúszik el a nyereg! Mert van olyan izzasztóm, amin nem csúszik, viszont az annyira vastag, hogy ilyenkor nem akarom használni, mert nagyon meleg. Addig az izomig ami a képen látható nem szokott előre csúszni. A nyereg biztos nem nagy, mert még a marvasát is ki kellett cserélni eggyel nagyobb méretre, mert az eggyel kisebb marvassal szűk volt neki, nem feküdt fel rendesen a vállaira. Ki fogom próbálni a zselés alátétet! Köszi a válaszokat!
2014. márc. 15. 10:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Farmatring :)
2014. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!