Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni egy tizenév...

Mit lehet csinálni egy tizenéves nemlovas sráccal? Gondolom, sok türelem kell hozzá. Hogyan szoktassuk hozzá a lovakhoz, hogyan szerettessük meg vele? Idősebbek tippjeit várom priviben. Nem, nem fél a lovaktól, csak kicsit érdektelen.

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ültesd fel,úgysem értik kívülállók amíg nem tapasztalják meg az érzést..
2014. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
még nem lehet rávenni, türelem kell, ezt neki kell akarni
2014. márc. 15. 19:59
 3/12 anonim válasza:
95%
Miért akarjátok megszerettetni vele a lovakat?
2014. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem érdeklik a lovak, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Párommal 7 éve vagyunk együtt, én 13 éve lovagolok, őt a 7 év alatt nem tudtam hozzászoktatni. Más az érdeklődési köre és kész. Ehhez nem türelem, hanem tolerancia kell. Egyszerűen el kell fogadni, kinek a pap, kinek a papné... Nyilván te se biztos hogy megszeretnél valamit, ami egyébként nem érdekel csak azért, mert valaki mást érdekel...
2014. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Türelem inkább hozzád kell, ha képtelen vagy felfogni, hogy nem érdeklik a lovak, és ezt nem is tartod tiszteletben. Ne akard a saját hobbidat mindenáron másra kényszeríteni, mert csak azt éred el, hogy ott fog hagyni a fenébe!
2014. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 x) ***** válasza:
89%

Ha nem érdeklik a lovak, akkor akármennyit pattoghatsz, nem fog változni a helyzet. Fogadd el, hogy ő ilyen és ne kényszeríts rá semmit.

Mi a párommal 4 éve vagyunk együtt. Nem azt mondom, hogy nem szereti a lovakat, mert minden állatot szeret. De igazából nem érdeklik őt, nem nagyon ért hozzájuk. És én ezt elfogadom. Irodában dolgozik, sose volt úgy igazán állatok közelében. Én lovak között nőttem föl vidéken, természetesen imádom őket. Lovardában dolgozom most is egyébként, emellett van 2 saját lovam. Mostanra elértünk arra a szintre, hogy simogatja őket meg néha-néha felül ő is pár percre, de ennyi. Ennél többet nem is várok el tőle, ezt is értékelem, mert próbálkozik annak ellenére is, hogy sosem kértem rá.

Csak képzeld magad ennek a fiúnak a helyébe. Te mit szólnál, ha olyan dolgot akarnának rád kényszeríteni, amivel még sosem foglalkoztál? És nyilván azért nem, mert egyáltalán nem érdekelt. Gondolom nem lennél túl boldog.

2014. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell vele csinálni.. ha nem akarja ne csinálja és kész.
2014. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én párom nem látott még lovat közelről, egyszer elvittem lovagolni, az tetszett neki, de alapvetően tartott a lovaktól, mivel nem ismerte őket.


Mióta megvan a saját lovam, sokat változott. Eleinte a boxba is félt bemenni, de mindig kijött velem, nézte, hogy mit csinálok a lóval, én meg magyaráztam neki, hogy hogyan kell lóközelben viselkedni, melyik felszerelés mire való, mit miért csinálok, vagy épp a ló mit miért csinál. Cirka két hét után már le tudta ápolni a lovat, fel tudta tenni a kötőféket, tudta vezetni, fordítani, kikaparni a patáit, még a futószárat is a kezébe nyomtam pár körre. Ha sikerélmény éri az elején, akkor jó eséllyel lesz lelkes, persze csak akkor, ha érdekli a dolog. Ha nem, akkor kár a gőzért.

2014. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

igen, én is annak vagyok a híve hogy nem kell erőltetni, csak szépen fokozatosan, és ha télleg érdekli akkor érdemes csinálni, ha meg nem akkor nem.

2014. márc. 17. 19:26
 10/12 anonim válasza:

Ha nem érdeklik a lovak, szerintem "szépen, fokozatosan" sem kéne. Az oké, hogy nem erőlteted rá egyből, de ha teljesen hidegen hagyja, szerintem kis mértékben sem kéne.

De amúgy miért ilyen felettébb fontos, hogy szeresse a lovakat?

2014. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!