Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak nekem szúrja néha a...

Csak nekem szúrja néha a szemem? Némely lovak úgymond jó szülőktől származnak, még is pár egyszerű hibbiló is remekebben néz ki náluk.

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen, pl. láttam jó származású lovat aminek nincs nyaka, kivannak a bordái, összecsuklott az egész ló, és 600-ért árulják. Vagy esetleg később faragnak belőlük jó lovat?
2014. márc. 16. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Most nem értem,hogy ez neked miért szúrja a szemed.Ez olyan,mint pl. van egy semmilyen származású,papír nélküli ló,de mégis ugrik 150-et,kiváló felépítésű,és mozgású.És azért 600.000 nem olyan sok egy lóért..egy igényes hobbyló is ennyi körül mozog.Attól,hogy egy ló mondjuk csúnya,még lehet jó ló szerintem.Vagy ha más nem,akkor a származása megér annyit,amennyiért adják.
2014. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden ló nézhet ki rosszul, ha nincs jól tartva, jól izmolva. Ha legelőn tartják, és 3-5 évesen adják el, akkor vékony nyaka, kilógó bordái, nagy bundája, csomós sörénye, összevissza patája és csúnya szalmahasa lesz, ami elmúlik, ha rendesen munkába áll, és szuperül teljesíthet. Persze ez egyénfüggő is, a jó származás nem minden.
2014. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
Én is sokszor látok ilyet.. igazából az jobban zavar, amikor a tulajdonosa dicsekszik vele, hogy ilyen meg olyan származású a ló, de közben úgy néz ki, mint amit leírtál + még van rajta vagy 8 réteg kosz. De én úgy vagyok vele, hogy bőven elég nekem a saját lovaim problémája, nyugodt szívvel el tudok menni ilyenek mellett. :)
2014. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Függ a kortól, képzettségtől, eddigi használattól, magától a fajtától, de a fotótól is. Nehéz egy lovat csupán fotó alapján megítélni. Az enyémről is vannak olyan fotók, amiken gebének néz ki, meg olyanok is, amiken "tökéletesnek".
2014. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért a fotóstól is függ a dolog. Az én lovam jó származású, és róla is lehet olyan képet készíteni, amin úgy néz ki, mintha meg lenne süllyedve a háta, valamelyiken gebének tűnik, és ha még épp sárfürdőt is vesz, simán nézhet ki úgy, mintha hanyagolnám. Persze vannak olyan képek is, amiken csúcsszuperül néz ki, és előben is mindenki láthatja, hogy szikár, izmos lovacska. Szerintem a jó származás miatt megéri egy rosszabbul kinéző lovacskát megvenni, hiszen annak nagy tenyészértéke van, és ha van egy-két rokon, aki mondjuk szépen teljesít versenyen, akkor kész főnyeremény lehet. A kondiján meg egy hozzáértő kb fél év alatt annyit tud javítani, hogy rá sem ismernél a lóra, heti pár edzés lekötött nyakkal a lovaglások mellett pl a szarvasnyakat, és a beesett hátat annyira eltünteni, hogy kapásból bárki igényes sportlónak nézné ezután. Szóval igen, szerintem megéri egy csúnyácskább (de egészséges), jó származású lovat megvenni, és később jó lóvá faragni, mint egy származás nélküli, de szép lovat. (Persze nem azt mondom, hogy azt nem éri meg, de én tenyésztek, így nekem fontos a jó származás).
2014. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, amekkora tenyészértéke van egy 600 ezer forintos lónak, arra senki ne alapozzon... :S


Egyébként még az jutott eszembe, hogy az eladó ilyen esetben (ha a ló tényleg lerobbant) valószínűleg a származásra apellál, holott nem a papírt lovagolja az ember, a csikót meg jó, ha önköltési áron, a munkát nem számolva el lehet adni (600 ezer forintos kancából kiindulva), ellenben nem tisztavérű lóért annak külleme, temperantuma, képzettsége okán kérhetnek ugyan ennyit.


Egyébként átfutottam az adott kategóriát a lovasok.hu-n, nem nagyon találtam lerobbant lovat.

2014. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egészségileg lerobbant, és a kondiban lerobbant ló között van különbség. Kehes, süllyedt hátú, vagy patacsont süllyedéses ló nem kéne még ingyen se. De láttam már rossz kondijú lovat 600-ért, amit azért adtak ennyiért, mert a szülei jó hosszútáv lovak voltak, azaz többször nyertek távlovas ob-t, és 160-180 km-eket simán lefutottak, hiába a rossz kondijú csikójuk. Nekem megérné egy ilyen ló, egy származás nélküli helyett, röpke fél év alatt teljesen meg lehet változtatni a kondiját, és persze benne van a pakliban, hogy valamiért mégsem váltja be a hozzá fűződő reményeket, kisebb lutri, mint mondjuk egy származás nélküli ló. Én csak azt mondom, hogy sosem néztem az aktuális kondiját a lónak, sok mindent néztem vásárlásnál, de ezt a legkevésbé, hiszen tudom, hogy az én többi lovam mellett hogy fog kinézni rövid időn belül. Nem egy szépen izmolt lovat láttam már lerobbanni, hozzá nem értő lovas alatt, és nem egy gebét kivirágozni remek lovas alatt. Szóval még mindig azt mondom, hogy nekem megéri csúnyább lovat, jó származással megvenni (az egészség alapkövetelmény), szép, de származás nélküli ló helyett. És ismét hangsúlyozom, én tenyésztek, ezért kell nekem jó származású ló, hobbilovasnak már más lehet az értékrendje, és inkább vegyen támaszkodni is tudó, jól belovagolt és izmolt lovat, de nekem a tenyészérték fontosabb, hiszen átlovagolni át tudom. És tudom, ebből nem lehet megélni, de én nem is 8-10szer elletek, és az a pár csikó, ami a kezeim közül kerül ki, bizony el szokott kelni. Szóval láthatod kérdező, a kereslet határozza meg a kínálatot, és van kereslet a kondiban lerobbant, de jó származású lovakra is hidd el.
2014. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!