Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leírnátok ide a lovas történet...

Leírnátok ide a lovas történeteitek? Hogy, hogy kezdtétek, hol tartotok most? Első esés? Valami vicces? Esetleg egy lóval a történetetek? Bármi érdekel.

Figyelt kérdés
Szeretem ezeket olvasni.:) Olyan jó érzéssel tölt el. És reményt ad.:) Szóval bármi jöhet ami lóval kapcsolatos és szívesen megosztanátok.:D
2014. márc. 19. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

MPK-os (Magyar póni klub) lovardába lovagolok. 5 éve lovagolok, de elég bénának érzem magam. Néha az az érzésem, hogy csak ülök a lovon úgymond csak "utas" vagyok rajta. Mostanában ezt éreztem. Aztán jöttek a nyári táborok, és teljesen nekilendültem. Elkezdtem utánaolvasni, hogy mi az a belső, külső állítás, állítás-hajlítás, támaszkodás, combra engedés, félfelvétel, stb. Most felültem egy fiatal lóra, és őt lovagolom. Minden lóra felülök, akit csak mondanak, hogy üljek fel rá. Mert így sokat tudok fejlődni. Lovas könyveket is olvasok.

Most úgy érzem, hogy megújultam. Én az 1. vágtámra nem emlékszem. Futószáron történt, kb. 7-8 évesen. Versenyzek D1, D2-ben is. Hamarosan C-ben is kezdek majd. Fogok kapni egy lovas könyvet, aminek címe: A jól képzett lovas

Ebben a könyvben minden le van írva, amire nekem szükségem lehet, mert nem értettem meg, vagy ilyesmi. Egyébként, ahogy elnézegettem az Akadémia sorozatos könyveket, mindegyik nagyon jónak látszik szerintem, több ilyen könyvet is kérek majd. Saját lóról 1-2-3 év múlva lesz szó, addig is sokat fogok remélem fejlődni. Azért is jó, hogy fiatal lovat lovagolok (kb. 4-5-6 éves), mert nekem csikó lovam lesz, akit én lovagolok be, így felkészülök a leendő saját lóra (valamelyest). A vágtától nem kell félni, én imádom. <3 Ha sokat gyakorlod, a kedvenc jármódod lesz. :)

2014. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Hát én már talán 4 éve voltam utójára lovagolni de most Ápriliban megint elkezdtem!

Nemrég le is estem a lóról! :D :D

Szépen lovagoltam (még az első negyed órában futószáron)

Aztán már egyedül mentem először még kis köröket aztán mikor azt mondta az oktató hogy mehetek egész lovardába valahogy kiesett a kengyelből a lábam vagy nem is tudom hogy volt de az a lényeg hogy leestem! Az oktatóm pedig azt mondta : ezt meg hogy csináltad ??? Egyet pisalantottam aztán lent is vagy a földön! :D :D

Szegény paci meg úgy megijedt hogy bevágtázott az istállóba az oktató felsegített aztán mentünk a lóért, és visszamenetünk, és lovagoltam tovább minta mise történt volna!

Azóta is emlegeti az oktató hogy én elmehetnék lovas kaszkadőrnek mert 1 pillanat alatt lent vagyok a lóról! :D

Ez történt velem! :D :D

2014. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem mikor és hogyan kezdtem de egy vicces esésre emlékszem :D


(csak még vissza kel gondolnom pill :D

2014. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Na itt van :D


Nagykörön vágtáztunk a ló pedig lehajtotta fejét. Egy ideje már ezt csinálta (nem csak vágtában) úgyhogy nem zavartattam magam. Aztán hirtelen lefékezett (gondolom megijedt valamitől) én meg fejjel előre végig bukfenceztem a nyakán és pont talpra estem. Az oktatóm azt mondta biztos trükklovas leszek :D

2014. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!