Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom vezetni a lovamat?

Nem tudom vezetni a lovamat?

Figyelt kérdés
Miután megműtötték, egy idegbeteg lett. Nem lehetett vezetni, mert mindig el akart rohanni, vagy olyan is volt, hogy bakolt meg rúgott mellettem. Igaz, hogy azóta egy kicsit lenyugodott, de még mindig nagyon siet amikor próbálom vezetni, illetve nem áll meg, amikor meg akarom állítani. Milyen tanácsot tudnátok adni?
2014. márc. 23. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkát már végezhet vagy még csak sétálhat? Ha az utóbbi, akkor kantárral vagy ágaskodóval vezesd, az energiája nem lesz tőle kevesebb, de könnyebben meg fogod tudni fogni. Abrakot hogy kap?
2014. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha még nem dolgozhat, akkor az ok szimplán a felhalmozódott energia. Ha viszont már dolgozhat, akkor előbb-utóbb újra le fog nyugodni. Addig, ha csak vezetni lehet, vezessétek ketten, két oldalról, vagy ágaskodót tegyél rá. Kötőféken semmiképp ne vezesd.
2014. márc. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Futószárazzuk, most fog rá edzőm felülni és utána én. Ágaskodóval nem szeretném, mert a nyáron raktunk rá és csak még idegesebb lett tőle, de a két oldali vezetést ki fogjuk próbálni.
2014. márc. 24. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Le fog nyugodni, de csak kantárral vezessétek, esetleg két oldalról, bár nem biztos, hogy sokkal jobb lesz a helyzet. Rakhatsz rá futószáras hevedert és kikötheted a fejé, akkor nem tud annyira ugrálni.


E.

2014. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!