Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pályáról lehozott telivérek?

Pályáról lehozott telivérek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a kérdésem lenne, hogy igazak-e a pályáról lehozott angol telivérekről, hogy a lábuk szétment, hamar tönkremennek és hogy néha bekattannak. Egy most 8 éves telivérről van szó, sajnos 23szor indult, 5 évesen volt utolsó versenye, abban az évben az az 1. Ezután lovardába került, ahol átlovagolták, állítólag vendégek is lovagolták. Az az igazság, hogy eléggé megszerettem, de mivel hosszútávra szeretnék lovat, nagyon meggondolom. A másik, hogy állítólag az angol telivérek jóval rövidebb életűek, ebből mi igaz? Köszönöm a válaszokat!:)

#angol telivérek #egészséges láb
2014. márc. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, az angol telivér tenyésztésénél egyetlen követelmény volt a gyorsaság, a ló összes többi tulajdonsága háttérbe szorult. Nincs rá szükség, hogy még normális is legyen, így az angol telivérek általában gyenge idegzetűek. Én sokat lovagoltam a galoppon annak idején, reggeli testmozgásként, de bevallom, tereplovaglásra egyiket sem vittem volna el magammal soha.
2014. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megszeretted a lovat, akkor gondolom ismered, tudod, milyen vérmérsékletű, milyen lovaglású. Ha a lábát megnézed, áttapogatod, tudni fogod, van-e valami probléma vele, ha nem bízol az eladóban, a régi trénerét, tulajdonosát is felkeresheted.


Általánosságban nem lehet nyilatkozni a telivérekről, ahogy más fajtájú lovakról sem. Az enyém egyenesen pályáról jött, a legnyugodtabb, legintelligensebb és kiegyensúlyozottabb ló, akit valaha is lovagoltam. Nem fél, nem ugrik meg semmitől, ellenben kifejezetten hajtós.

2014. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lovat nem ismerem nagyon, egyszerűen megfogott benne valami, hogy beleszerettem az túlzás(elnézést), egyszerűen csak gondot okoz, hogy simán lemondjak róla. Állatorvost mindenképp vinnék magammal megnézetni, csak nem tudom, hogy ez elég-e, nem lehet-e olyan sérülése, ami csak később mutatkozik.
2014. márc. 23. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden lónak lehet olyan sérülése, illetve bármelyik pillanatban szerezhet magának. Ha a lábait megröntgenezteted, alaposan megnézitek a járását, már nagy csalódás nem érhet.

Az adásvételi szerződésbe úgyis beleírjátok, hogy az eladó nem tud sérülésről, betegséről, rossz szokásról, így ha mágis kiderül valami, visszaadhatod vagy kérhetsz rá kedvezményt.

2014. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha sokat futott az valóban nem tesz jót a lábainak, de ha már 8 éves és 3 éve lovardában lábproblémák nélkül él az elég jó jel.


az tény, hogy az angol telivérek rövidebb életűek, de ez nem feltétlen hátrány, ugyanúgy el lehet őket lovagolni 20-25 éves korukig, csak utána nem kell még 10 évig nyugdíjasként tartani. sajnos a korábbi sok megterhelés és a szív aktív igénybevétele miatt 20 éves koruk körül el szoktak pusztulni.


azt meg nyilván tudod, hogy sikerült-e átlovagolni. nekem is pályáról van a telivérem, magam lovagoltam át, versenyszellem egyáltalán nincs benne, de igen szemes és menős is, de hát ilyen bármelyik fajtából kikerülhet.

2014. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is nagy tévedés,hogy rövid életűek.

Nem egyet ismerek,ami 23-25 évesen még vígan eldolgozgat pl.gyerekek alatt és semmi baja.

2014. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem tévedés, hogy rövidebb életűek, ahogy pl. a pónik, szívósabb kisebb lovak (pl hucul) jellemzően hosszú életűek, vagy pl. a lipicai, a telivér jellemzően rövidebb életű. lehet, hogy van olyan 23-25 éves ló, ami gyerek alatt még dolgozik (bár kérdés, hogy futott-e 3 szezont), de olyan lipicai simán van, ami még 30 évesen kocsizik, ilyen telivért nem igen találsz.
2014. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pályán futott 3 évet a telivérem. most 20 éves. lábai egészségesek. tanulékony ló (a fajtájára igaz). van bennük energia. az h rövid életűek én megcáfolom. a tartásától függ. ha nem kap elég kaját és sokat megy jó h nem birja a szervezete.
2014. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:))
2014. ápr. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!