Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam miért nem megy egyedül...

A lovam miért nem megy egyedül terepen?

Figyelt kérdés
Lovasiskolából hoztuk mindenben teljesen jó ló csak az az egy probléma h nem megy egyedül terepen, visszafordul ideges lesz ugrál ilyesmi. Más lóval teljesen jól megy terepen szólval nem értjük. Mit lehetne vele csinálni?
2014. márc. 24. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen lovagolni. Kell rá egy jó lovas, aki kiviszi. Simán ki fog menni, gond nélkül. Csak aztán neked is igyekezned kell fejlődni, mert hiába teszi helyre az agyát valaki más, ha te ismét határozatlan vagy, parázol, ráhagyod a dolgokat, öt perc alatt megint problémás lesz.
2014. márc. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem szokta meg, hogy egyedül menjen terepre. Eleinte nem menjetek messzire, csak a lovarda körül, sokszor fordulj vissza az istálló felé, majd ismét attól elfelé, majd ismét vissza, stb. A lényeg, hogy soha ne hagyd a lova visszafordulni. Ha kell, ügetésben lovagold előre, ne hagyd megállni és gondolkozni. Amikor visszamentek, menjetek be a pályára dolgozni, hogy ne kösse össze a hazautat az azonnali pihenéssel. Messzebbre kézen is kiviheted, futószárazhatod, legeltetheted, majd nyereg alatt is egyre messzebb és messzebb mehettek. A legfontosabb, hogy egyszer se engedd visszafordulni. Inkább kérj kevesebbet, de azt követeld meg, minthogy túlköveteld és megkockáztasd, hogy visszavigyen. Idővel hozzászokik, hogy ha egyedül megy ki sem eszi meg semmi odakint.
2014. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lovak társas lények, és természetes, hogy a ménes nélkül nem olyan bátrak.

Vidd ki őt száron vezetve, és így majd hozzászokik. :)

2014. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen gondunk volt az elején. Csak úgy volt hajlandó kimenni a ló az udvarból ha ment előtte valaki motorral vagy biciklivel vagy akár kocsival. Úgyhogy az elején csak így terepeltünk. Mostmár simán elmegy egyedül is.
2014. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek azt, hogy jó lesz, ha száron kivezeti???? Egyrészt baromi veszélyes, mert ha a ló meggondolná magát, szinte kizárt, hogy meg tudja tartani, el fog rohanni, amiből hatalmas balesetek származhatnak. Másrészt: nem azzal van gond, hogy a ló fél, hanem azzal, hogy ellenszegül. Mert megteheti. Lovas kell rá, aki kimegy vele és megtanítja neki, hogy egyedül is menni kell.
2014. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 x) ***** válasza:

Azért fordul vissza mert hagyod neki. Egy kis határozottság kellene hozzá.

Ha nem tudsz segítséget kérni határozott, tapasztalt lovastól akkor meg szépen fokozatosan kell kiszoktatni. Először menjetek ki több lóval és fokozatosan távolodjatok el tőlük. Kezdetben maradhatnak látó/ hallótávolságon belül, aztán egyre messzebb. Végül már nem fog gondot jelenteni az sem, ha egyedül kell kimennie. Egyébként én mindig azt láttam ilyen lovaknál, hogy csak addig mennének visszafelé amíg látják a lovardát meg a többi lovat. Ha már kellő távolságra értünk lehet normálisan dolgozni velük. Az ilyen lovakat én mindig a lehető leggyorsabban lovagolom ki, észre se vegye, hogy éppen távolodunk az otthontól.

2014. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Száron is ki lehetne menni, HA a lovad tisztelne annyira, hogy kövesse az utasításaid és veled maradjon. Vélhetően ez a tisztelet nincs meg. Kérj meg valakit, hogy menjen ki vele néhány alkalommal, utána pedig segítsen megoldani a problémát. Segíthet, ha terepen is gyakoroltok dolgokat, amiket otthon. Pl. lehet combra való, vállat ki, vállat be... kérni, megállni egy nagyobb sík részen és dolgozni úgy, mintha bent lennél.
2014. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gabka, én az elmúlt két évben még mindenben egyetértettem veled, de ebben most nem. Lehet, hogy neked még nem volt olyan elrontott lovad, ami életében nem volt kinn egyedül, csakis többedmagával, vagy nem volt olyan eltökélt, hogy képes legyen hanyattvágni magát már az istálló előtt, ha kifelé vetted vele az irányt, de nekem igen. Elsőre nem tudtam, hogy ilyen, szabályosan felkent egy fára, később meg jött a hanyattvágódós sztori. Hidd el, eltörhettem volna a pálcát a seggén (majdnem meg is tettem), de a ló csak nem ment. Lehet valaki akármilyen jó lovas, a ló az erősebb és ha nem akar valamit, egy tized annyi súlyú lovas a hátán ülve nem fogja tudni ráerőszakolni az akaratát. Így elkezdtem kantárral kivezetni a lovat terepre és ott futószárazni, legeltetni, nyereg alatt az istállótól lépésről lépésre távolodni, végül a ló bombabiztos lett terepen. Aki nem tud egy felkantározott lovat futószáron terepen megfogni, az nyeregből sem tudná, így szerintem a kézből vezetés még mindig kevésbé veszélyes a kettő közül.
2014. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szemem láttára rúgott fel egy amúgy nagyon is határozott lovasembert egy nem is rúgós ló, úgy, hogy kivezették, hogy szokja a lovardától való eltávolodást, a ló bizony elszáguldott és közben még visszarúgott egyet, mellkason rúgva az őt vezető lovast. :-( Csúnya volt.

Lehetett volna még csúnyább is, ha hazafelé száguldása közben találkozik egy autóval (persze ez a veszély kevésbé áll fenn, ha nincs út a közelben), vagy rohantában felborít valakit, stb.

Föntről mindig könnyebb egy lovat megfogni, mint lentről.

Amit pedig írtál, kedves utolsó, hogy felkent a ló a fára is, az nagyon durva dolog, de azt kell mondjam, hogy egy átlagosan belovagolt, embert tisztelő ló nem tesz ilyet. Amíg odabenn nem működik a ló kifogástalanul, addig nem kell vele kimenni, pláne nem egyedül, ez alap. Ha viszont bent jól működik, segítségekre reagál, nincs vele gond, akkor jó lovas ki is tudja vinni terepre.

Van egy arabom, aki a pályafutását nálam is úgy kezdte, hogy ha csak megpróbáltunk a hátára kerülni, azonnal lapjával verte magát hanyatt (nagyon rossz helyről jött szegény). Persze hogy nem terepre próbáltunk kimenni vele.... Mostanra már eljutott odáig, hogy gond nélkül rá lehet ülni, viszonylag tisztességgel elfogadja a segítségeket (még nincs kész a belovaglása, de az alapokat tudja), voltam is már kinn egyedül is vele, nem állítom, hogy minden egyszerű volt, mert párszor bizony ijedezett rendesen meg szeretett volna hazarohanni, de azért elboldogultunk. Szóval nem kell kimenni egy lóval, amíg nincs legalább alapszinten viszonylag tisztességgel belovagolva, utána viszont jó lovas kiviszi, ez biztos. Gondolom, amelyik ló felkent a fára téged meg hanyatt vágta magát, annak még nagy hiányosságai voltak.

2014. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy voltak hiányosságai, csakhogy ezekről nem szólt senki egy szót sem. Mivel bent akkor óriási sár volt, így gondoltam kisétálok vele, mert egyébként kezdő lovasok lovagolták, csak éppen nem egyedül. Hát, hamar kiderült, hogy vannak problémák.


Ebben úgy tűnik, hogy nem egyezik a véleményünk, talán azért, mert az én kezemből még nem szabadult el ló - lehet, hogy ennek is eljön majd az ideje - nyeregben viszont már vitt haza nem egyszer.


A pályáról hozott telivérem sem áll még készen a terepre, mert pályán sem teljesen átengedő, viszont hamarosan költözünk, 2-3 km-re a mostani helytől, lószállítót nem szeretnék hívni egy félórányi sétára lévő távra és választanom kell, hogy lovagolom, vagy vezetem majd. Eddig két dolgot tapasztaltam nála: első alkalommal nyeregből próbáltam kimenni vele sétálni egy kört az istálló körül, hogy lássam, hogy viselkedik, 20 métert tolatott hátra, nem bírtam előrelovagolni, maradtunk a pályán. Kézen viszont messzire is ki tudom vezetni probléma nélkül, mindig futószárral vezetem, hogy ha engedetlenkedik is legyen helye mozogni, nekem pedig megfogni. Szóval én úgy látom, vezetve könnyebb kontrollálni.

2014. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!