Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaspálya füvesen/homokosan?...

Lovaspálya füvesen/homokosan? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Sajnos a lovaimat a faluközpontban tudom tartani, ahol jó kis feketeföld van. Bent szoktam egy nagy karámban lovagolni, de egyáltalán nem megfelelő. Nyáron kemény mint a beton, télen fel van fagyva mint a beton, tavasszal és ősszel meg bokáig süllyed a sárban a ló. Méghozzá ha nagy a szárazság, porol mint a fene. Eljutottam arra a pontra, hogy kerül amibe kerül, de kezdek vele valamit. Ez a karám kb 50X20 méteres, teljesen feketeföld.


2 lehetőségem van:

-vagy feltöltetem mondjuk a felét homokkal, ami kb 500 000 ft-ba kerülne, vagy

-befüvesítem, ez viszont több hónapot vesz igénybe.


Melyik lenne a jobb, hasznosabb, kitartóbb? A fű felé jobban húzok, mert a homok is porol nyáron, viszont annyiszor megyek rá, ahányszor akarok, de csak a fél pályára lenne kapacitásom. A fű viszont kényes, nem tudnék nap mint nap rámenni, mert úgyis kitaposná a ló a nyomon, ahol járok vele, és ugyanitt tartanék. Viszont, nincs ennyi költsége.


Szerintetek melyik érné meg jobban? Előnyt, hátrányt, amire nem mutattam rá, szívesen meghallgatok! Köszönöm!



2014. márc. 26. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem füvesíteni felesleges, mert az hónapokig nő és pár hét alatt kitaposod. Inkább a homokot javasolnám. Esetleg léteznek még különböző textil alapú adalékanyagok, amit a taposórétegbe keverhetsz.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:

[link]

2014. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó.űNálunk is fekete föld van, tudom, miről beszélsz. A fő nagyon hamar kikopik a patanyomon és ugyan ott leszel, mint most. Ha csak homokot tennél rá, az előbb-utóbb összekeveredik a földdel, kinő a fű, stb. Egy jó pálya nem ilyen egyszerű sajnos. A lovasok.hu-n vannak jó cikkek erről, szakértőt is lehet kérdezni, de arra számíts, hogy nagy munkálatokat kell majd végezned ha jó pályát akarsz és nem lesz olcsó. Egyébként a tiéd egyáltalán a karám?
2014. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

A legjobb, ha teniszcsukát húzol a lábára, oszt akkor vágzáhatsz a flaszteren is vele.


[link]


Vagy gumipatkót üttetsz rá.

2014. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a cikkeket! Igen, saját terület, de csak itthoni "lovagolgatáshoz" kellene, sokat nem tudok, és nem is érdemes fektetni bele, ezért kérdeztem a véleményeket. Főleg terepre járok, így nem lenne ez létfontosságú, csak amikor bent vagyok, a szomszédok szólnak a porért. Ezért kellene valahogy megoldanom ezt a problémát.
2014. márc. 26. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Föl kell locsolni, oszt akkor nem porzik.
2014. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk füves van, de nem szeretem, mert kikopik a járás és ott kemény a talaj... Inkább egy vékonyabb réteg homok legyen.


E.

2014. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 leyyla9 ***** válasza:
Hát szerintem a homokos lenne a jó,mert nyáron a füves kikopik,és kemény lesz.Az a ló patájának nem jó,szóval a homokos.:)
2014. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A homokos jobb lenne, de ez nem ilyen egyszerű, hogy lerakatod a homokot és kész. A föld felső rétegét el kell távolítani, speciális anyagokat is kell használni, kellenek nagy gépek hozzá, a vízelvezetésről gondoskodni kell és az sem mindegy, milyen fajta homok a legmegfelelőbb arra a területre, ráadásul nyáron az is képes porzani. Én nem invesztálnék ennyit bele egyetlen ló miatt. Jobban jársz, ha nyáron lovaglás előtt fellocsolod és akkor nem porzik, illetve ha az idomítómunkát is kinn a terepen végzed.
2014. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!