Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körmölés utáni probléma....

Körmölés utáni probléma. Valakivel előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap volt kint nálam a kovács körmölni. Azt tudni kell, hogy csikókora óta ő körmöli tehát már 8 éve. Eddig semmi problémám nem volt. MA kimentem lovagolni, furán lassan ment a faluban a lovam, gondoltam biztos megint lusta, mikor rálépet egy kőre vagy kavicsra akkor nyomot egyet rá. Ezt letudtam annak, hogy friss a körmölés és majd minden jó lesz ha kiérek a földes útra.De ott is folyton nyomat ha egy kisebb buckára lépet, kb 10 m után úgy ment mintha szilánkokon járna. Meg is fordultam, hogy nem kínzom tovább a lovamat. Belementem a vetés szélébe, hogy kíméljem ott meg nem volt semmi baja, tudtam vele ügetni meg egy kicsit dolgozni, és végig tiszta volt a járása. Haza felé az aszfalton megint szerencsétlenkédet így le is szálltam róla. Kovácsomat nem tudom utol érni telefonon, hogy mondjon valamit rá.

Előfordult már veletek ilyen? Mit lehet ilyenkor csinálni? ( gondolom kovácsot hívni, de most sajnos nem tudom utolérni)

( Bocsi hogy hosszú lett, de nagyon mérges vagyok és ilyenkor mindig sokat írok)



2014. márc. 26. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is előfordult már, hogy érzékenyre körmölte. Vagy 3 hét után fog teljesen elmúlni, ha lenő a körme. Ez az idő lehet rövidebb, vagy hosszabb, attól függően, hogy mennyire rontotta el a kovács. Én nem tartom túl nagy gondnak, jó kovácsom van, de a múltkor ő is hibázott. Nálunk most pont az a gond, hogy nyírrothadása volt a lónak télen, ezért a kovács "rendesen kipucolta" mi sem tudunk most úton menni, csak szántón. Elmúlik, felhívhatod, de nem hinném, hogy túl sok mindent tudna mondani erre, idővel elmúlik.
2014. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, pont ezért van MAPE-tag kovácsom...nem normális, hogy sántít a ló körmölés után.


Hogy mit lehet tenni? Számon kérni a kovácsodat és bízni abban, hogy nagy bajt nem csinált és ahogy nő a pata, csökken majd az érzékenység.

2014. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon elszedte a körmét, nem kell lovagolni 1-2 hétig, de legalábbis puha talajon, és el van intézve. MAPE kováccsal meg nem kell menőzni, mert nekem is az van és ütött már félre szöget, szóval ember az ember, hibázhat.
2014. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem is MAPE kovácsom van, nagyon szépen dolgozik, ettől függetlenül túlszedheti a körmét. Nem ezen múlik a munka minősége szerintem, 100 lóból és 100 alkalomból egyszer előfordulhat, hogy túlszed, ez korántsem akkora hiba, mintha mondjuk rosszul ütné be a patkószögeket.
2014. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez menőzés? Nem többszörös áron dolgozik és legalább garantáltan tudja, mit csinál, nem úgy, mint az önjelölt "kovácsok".
2014. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sanyi26 ***** válasza:

A kérdező fent leírja, hogy 8 éve körmöli a kovács a lovát problémamentesen. Most hibázott. A MAPE kovácsok talán nem is emberek, hogy garantáltan hiba nélkül tudnak dolgozni? Nem találkoztam még olyan emberrel, aki a saját szakmájában ne vétett volna soha hibát.

Amikor én elhoztam az én lovamat úgy le volt szedve a sarka, hogy csak hónapok alatt jött rendbe, azóta problémamentes.

2014. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább kend sokat a patáját és ritkábban körmöltesd, mert nyáron könnyen kopik, és ha még le is vág a kovács a patából, akkor könnyen "elfogy". Ezt úgy értem, hogy nem lesz elég hosszú és sérül a pata szerkezete.

Egyébként csak nagyon kímélően lovagold puha talajon, amíg le nem nő.


E.

2014. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!