Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Trágyaszedés? Jó vagy rossz?

Trágyaszedés? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Kinek mekkora legelőn vannak a lovai és összeszeditek a trágyát vagy sem? Mekkora az a terület amin nem érdemes szedni sőt jót tesz neki vagy mekkora az amit már bír el?

2014. márc. 27. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy hektáron elfér a kaki, évente 1x szedjük csak össze. Van 2-3 trágyázó helye, általában oda pottyant azokat számoljuk fel.

A "jót tesz a földnek", abban nyilvánul meg, hogy ott piszok jó fű nő, de véletlenül se legelné le.

Olyan fél hektáron már félévente, ha összeszeded az jó, az alatt pedig érdemes sűrűbben.

2014. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi bérlünk egy telket (kb 1200 m2), arról szedjük 1-2 hetente. Legelő pedig úgy van, hogy kb 50x50-es területeket kerítünk el, ha lelegelik lekerítjük a következőt. Innen nem szoktuk felszedni.

Valóban, ahová sokat trágyázott, onnan nem nagyon akar legelni, csak ha éhes.


E.

2014. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kb 3/4 hektáron van 3 ló, nem tudom ha elgereblyézném akkor jobb fű lenne e rajta. Sajnos nekem nem egy kupacba intézik hanem ahol éppen éri őket... eddig kb egy héten egyszer kétszer szedtem, de nem tudom hogy jobb lenen e elgereblyéznem vagy inkább szedjem. Amúgy egy nagy karámban vannak ahol nem érdekes a fű sorsa és csak meghatározott időre vannak a legelőre engedve.
2014. márc. 28. 21:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Attól félek ha lekeríteném kisebb részekre kitaposnák a szélét és nem nőne olyan gyorsan mire körbe érnek minden beosztáson.
2014. márc. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!