Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a sodrott lovak...

Mit gondoltok a sodrott lovak lovaglásáról?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten elmegy,feljebb azért már nem érdemes vinni velük a dolgot. Max egy nagyon gyenge díjlovas program (A,E) vagy kisebb ugrások .. De semmi több
2014. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én túralónak tudnám elképzelni őket. A hobbi lovasok is gyakran ugranak 1 m-es pályát, ami nem a sodrottak erőssége...Terepen el lehet velük mászkálni, de semmi komolyat nem fog teljesíteni.

Futószáras lónak lehetnek még jók, mert kényelmesek és általában nyugodtabb vérmérsékletűek.


E.

2014. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Kiváló túralovak mind a könnyű-sodrottak (második keresztezésből, melegvérű többséggel), mind a nehéz-sodrottak (ezt hívjuk leggyakrabban csak simán sodrottnak).

Rendkívül kényelmesek, hidegvérű felmenőik miatt nyugodtabbak melegvérű társaiknál, ellenben jó a menőkedvük is. A nehezebb lovasok számára éppúgy ideális hátasok, ahogyan egy kisgyereket is biztonsággal elvisznek, amerre kérik.

Én nagyon szeretem és támogatom őket, de tény, hogy nem sportlovaglásra valók. Minden lovat képességei szerint kell lovagolni :)

2014. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem egyik ismerősöm megkért, hogy lovagoljam két sodrott kancáját. Azt kell, hogy mondjam, hogy életeim legjobb döntései közé tartozott, hogy igent mondtam. Megbízhatóak, nyugodtak, tehetbíróak. Faluba járok ki hozzájuk, de olyan dombokat is megmásznak, ami a sportlovak számára baromi nagy megterhelés, arról a csodás érzésről nem is beszélve, ha egy mezőn megindul alattad az az 1 tonna... Természetesen más kérdés a versenysport. Abban nem túl nagy eredményt mutathatnak, egyikőjük még a földön lévő rúdba is 6 lábbal botlik meg. De hobbira, túrázni, terepezni mindenképpen jók. Én nagyon élvezem, imádom őket is. :)
2014. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha 1 tonna az rég nem sodrott, hanem hidegvérű és abból is a termetesebbik.


Nekem egy könnyebb sodrim van. Nagyon jó agyú, jól lovagolható, igaz nem túl magas 150 centi, de arabos a habitusa, iszonyat pörgős,kitartó és gyors. Túrázni nagyon jól lehet vele, hobbira tökéletes.

Ugrani is tud, 1m-ig simán ugrik, tehát nem nagypályás ló :D

2014. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ahova én járok lovazni ott több sodrott paci is van!

van közöttük néhány akik a kezdőknek tökéletes mert nyugodtak és könnyen kezelhetőek! Egy aki remekül megy díjlovaglásban kezdőkkel és haladóbbakkal is! De van olyan is aki 120on simán elközlekedik! :) Szóval sokfélék szerintem! Én rajtuk tanultam és tökéletes tanuló lovaknak! Nem egy nagy díjjas lovak de szerintem gyerekeknek Póniklubbos versenyekre pl tökéletes :) Szóval inkább hobbi lovak ahogy a felettem levők is mondták! De nekem az a véleményem róluk hogy attól függ hogy milyen adottságai vannak mint ahogy a többi fajtában is! :)

2014. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!