Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A 4 éves kancám most sárlott....

A 4 éves kancám most sárlott. Elképzelhető, ha 1 hét múlva életében először csődör mellé kerül újra sárolni fog, vagy csak 28 nap múlva?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg besárlik, ha mén lesz a közelében. Egyébkét nem 28 naponként szoktak sárlani, télen például nem sárlanak, vagy nem valószínű.


E.

2014. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ivarérett kanca ha mén közelébe kerül bármikor képes besárlani. Nekem gyakran még versenyek alkalmával is megesik, de edzőm is hasonló cipőben jár. Szóval igen, számíthatsz rá. És valóban a lovak nemi ciklusa nem 28 nap, hanem 19-21 nap. Ez azonban egyedenként is eltérő, ráadásul a téli hideg és a nyári meleg nagymértékben befolyásol. Emellett a mozgatás és az idegi állapot is befolyásolja, azaz ha új helyre viszed, idegen lovak közé, már az is elegendő lehet egy érzékenyebb kanca besárlásához, nem is biztos, hogy kell oda mén.
2014. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

értem, akkor rosszul tudtam:)

2014. márc. 29. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!