Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy herélt lónak milyen szín...

Egy herélt lónak milyen szín összeállatások jók? /többi lent/

Figyelt kérdés

Van egy herélt, sötétpej lovam. Arra lennék kíváncsi,hogy milyen színösszeállítások illenének hozzá. Itt pl. a nyeregalátétre stb-re gondolok.

Jaa, és még annyi: Melyik a jobb választás?: ín-boka védő, vagy inkább a fásli? sima hobbi célra,nem terepekre, nem ugráshoz,hanem csak szimplán egy kis 'edzéshez'. +A fásliból melyik fajta? kell alá mindenféleképp fásli alátét? :oo mert van aki aztmondja, hogy igen,van aki azt,hogy nem?!


Bocsi,hogy több kérdés lett :3

Aki normális,hasznos választ ad,azoknak mind megy a zöld! :))


2014. márc. 29. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem nincs ilyen, hogy melyik szín illik, vagy nem illik. egy sötétpejhez bármilyen szín illik, olyat válassz, ami tetszik. függ azért a nyereg színétől is, mert pl. piros izzasztó barna nyereggel szerintem elég rosszul néz ki, de pl. fekete nyereggel bármi jó lehet (talán a fekete alátét nem olyan látványos).


sima kis edzéshez pedig egyáltalán nem kell se ín, se bokavédő, fáslit pedig egészséges lábú lóra csak úgy feltenni TILOS, pláne, ha nem tudod hogy kell, csak ártani tudsz vele, mert elszorítod a lábát, de ha jól teszed fel, akkor is leveszed a terhelést az inakról teljesen feleslegesen.

bokavédő csak azoknak a lovaknak kell, akik összeverik a hátsó lábukat.

ha csak azért szeretnél a lábára rakni bármit, hogy az színben passzoljon a nyeregalátéthez és jól nézzen ki, akkor ezt gondold át. ha neked nincs bajod és kimész sétálni, vagy akár kocogni, akkor se fáslizod be a lábad és sípcsontvédőt se veszel fel.


sajnálom, hogy nem adtam semmi konkrét tanácsot, de a színekkel kapcsolatban tényleg most leírhatnám az összes színt, olyat válassz, ami neked tetszik (ha ez számít valamit, nekem sima pej lovam van és citromsárga, narancssárga és szürke izzasztóim vannak, korábban fekete lovam volt, volt fekete, sötétkék és piros izzasztóm.


de nyugodtan lehet több féle izzasztód (amúgy is érdemes legalább 2-t tartani arra az esetre, ha az egyiket épp mosod, legyen egy másik), hiszen úgy sem fogod színben összehangolni a lábára rakandó cuccokkal, mert beláttad, hogy az felesleges! ugye? :)

2014. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos választ! :)

Azért kérdeztem csak meg, mert mielőtt megvettem a lovamat, iskola ló volt,használtak rá fáslit is, és lábvédőket is. Én jelenleg csak lábvédőt használok (ín-és bokavédőt) csak azért kérdeztem a fáslit, mert gondolkozta rajta, de akkor cssak ín-és bokavédőt fogok használni.


Mondjuk a naracs,citrom,piros,lila az jó lenne neki? almazöld azt tudom,mivel jeleleg most az van :)

Ment a zöld! :)

2014. márc. 29. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A lábvédőkről az teljesen igaz, amit írt az első :)

Ha elegánsat szeretnél, akkor szürke vagy barna, esetleg fehér, bár ez könnyen koszolódik.

Ha inkább színeset szeretnél, akkor szinte minden, bár heréltre rózsaszínt és lilát nem tennék, egyébként minden jöhet :)


E.

2014. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem s. pej lóra nagyon jól néz ki a cseresznye piros izzasztó, az egy kicsit rózsaszínes piros, de alig ^^ A nyereg meg kantár meg fekete. De ez az én ízlésem, olyat válassz amilyen neked tetszik ;) (y)
2014. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* cseresznyepiros (egyben xd) kb. ilyen színű: [link]
2014. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!