Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elsö lónak milyet?

Elsö lónak milyet?

Figyelt kérdés

1 éve lovagolok,arra gondoltam hogy jövö tavasszal szeretnék saját lovat,akkor márt két ève,hogy lovagolok.heti 2x járnék vele az oktatomhòz,aki nagyon jó nevü.Hozzánk 15 percre lenne egy lovardâban,ahol nappal karámban lenne,este istállóban.Hetente 1-2 nap kivételével kitudnék jàrni hozzá.Apám 400 000ftot adna a lóra,aki olyan 8-14 èves herélt vagy kanca lenne.Meg 100 -150 000ftot a felszerelésekre adna.Ugye fizetné a havi 40e bèrtartàst ès az oltàsokat.

Szerintetek ez îgy menne?Kell patkolni,ha a közelben nincs beton,max egy nagyon kis út a lovardán kîvül?ennyi pênzböl kijönne egy hobbiló és a felszerelés? Mennyibe kerül az,ha az állatorvos megvizsgàlja,hogy egészséges-e?

16/l


2014. márc. 30. 14:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ennyi pénzből kijön a ló és a felszerelés.Patkolni kell. Sok sikert!
2014. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Az állatorvosok árlistája is eltérő,de nem olcsó mulatság egyik sem. Az ,hogy kell -e patkolni nem csak a betontól függ,az is közrejátszik milyen a pataszerkezete,mennyire kopik hamar .. Körmölni mindenhogyan kell,a vasat meg a kovács úgyis javasolni fogja ha szükséges rá. A pénz amit írtál,fedezne egy hobbilovat. Felszerelésből meg sok fajta van,attól függ mit és milyen értékben/minőségben akarsz venni rá. Amúgy ne szállj el,2 év az semmi
2014. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szâlltam el :) modnom hogy továnbbra is járok az oktatomhoz
2014. márc. 30. 14:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Ennyiért találsz már kezdőnek is megfelelő lovat, ha nyár végén vásárolnád, akkor nagyobb esélyed is lesz, mert néhány iskolalótól megválnak a szezon végén.

Az anyagiak stimmelnek, de legyen vésztartalékotok, mert a ló tartása, az apróságok, az orvos mindig többe kerül, mint ahogy azt az ember eltervezi.

Hogy patkolni kell-e, azt majd a ló megmondja.

2014. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi:)

Igen,vèsztartalék is van,akár ha egy kólikamütétre kell,ami nem olcsó

2014. márc. 30. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Nemtudom,mindent apukát fizet?

Nem az én dolgom,de arra nem gondoltál,hogy ennyi erővel lehetne az övé is a ló?

Lehet,hogy nem tetszik,h ezt írtam,de nem csak ő dolga mindent fizetni.

Gondolj bele! Segíthetnél neki mondjuk,ha bevállalsz valami nyári munkát,mert ugye,valamikor el kell kezdeni megtanulni megdolgozni valamiért amit szeretnénk.

Ezt nem rosszindulatból írom,és ha ìgy fogjátok majd tartani,ahogy írod,akkor a lónak egy mennyország lesz,csak nekem kiszúrta a szemem,hogy mindent ő fizet.Én 14 évesen a saját kis megtakarított pénzemből vettem felszerelést a lovamnak,szülinapomra és névnapomra is csak pénzt kértem mindenkitől,h meglegyen rá a keret.Esetleg nem ártana apudra is gondolni,kiv. ha nem multimilliárdos.

2014. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, neked nem tök mindegy miért fizeti az egészet apukája? Bírom az ilyen irigykedő válaszadókat.

Kérdezőnek, felénk az állatorvosi vizsgálat lóvásárlás esetén 10.000,-Ft + kiszállási díj, de állatorvosa válogatja. A többi kérdésre előttem már válaszoltak. Sok sikert a pacihoz!

2014. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi,de sajnos 16 évesnek nem adnak fizető állást,max majd 18-tól.Persze utána ha dolgoznék,akkor mindent én fizetnék,de azt mondta,hogy inkább tanuljak.Nem tehetek róla,hogy van rà pénze apukámnak,de nagyon sokat szoktam is segîteni neki.köszi mindenkinek :D
2014. márc. 31. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem irigykedek,mivel mindenem megvan,amim kell,csak már rohadtul unom,h mindenki alá odapakolják amit csak akar,anelkul h tudna,h meg kell erte dolgozni...
2014. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben a kiskorúnak a szülők fizetnek lóra, nincs ezzel semmi baj. Szerintem, ha tudod, hogy nem hagynak pácban az állatorvossal sem és meg is tehetitek simán.

Így is tanulsz felelősséget, az meg hulla mindegy kinek a nevén van a ló, ha te ápolod és lovagolod és a tied.

Szerintem megfelelő, vágj bele. Jó lovazást.

A patkolás meg lókérdés. Nálunk van ló aminek kemény a patája nem árt neki sok dolog, az enyémnek meg azonnal törik, ha kőre lép. De Pest közelben 7 ezer az első kettőre a patkó, az nem nagy szám és én kéthavonta körmöltetem. Elég, akkor is ha kicsúszom a 6 hétből.

Az állatorvos meg nagyon eltérő. Az ismerősömtől most 20+ kiszállást kért el, de még a seggébe is belenyúlt :) Nem aprózta el. Persze lehetnek plusz költségek, ha nagyon alapos vagy....

2014. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!