Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúg a lovam más lovakra,...

Miért rúg a lovam más lovakra, illetve hogy tudom leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Emberre még sose rúgott, de amelyik ló nem szimpi neki vagy túl közel jön azt megrúgja...
2014. márc. 30. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
vannak ilyen lovak,mint pl az enyém is ilyen.... leszoktatni nem hinném,hogy letudod... A farkára köss PIROS szalagot,hogy a többi lovas NE menjen a lovad közelébe lóval,mert össze rúgnak. Nagyon sok ilyen ló van...
2014. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen antiszoc. lovak. Amúgy ménesben is rúg vagy egyedül van tartva?
2014. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kothetek szallagot a farkaba de terepen nem nagyon elvezet 3m tavolsag betartasaval lovagolni. Hat nincs menesbe. A csikojaval van egyutt. Vagyis mar le van valasztva. Meg lovardaba jarok at.
2014. márc. 30. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálja meg a lovas kontrollálni a lovát, illetve terepen igenis figyelni kell rá és nem kell egymás fenekébe mászva lovagolni. 3 méter távolság az semmi, amit a balesetveszély elkerülése végett egyébként is tartani kellene.
2014. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:

Szerintem sokkal fontosabb a többi ló és lovas testi épsége, minthogy te most 3 méterrel közelebb, vagy messzebb lovagolsz. Láttam már olyat, hogy a ló rárúgott a mellette lévő másik lóra és pont eltalálta a lovas lábát. Nem hiszem, hogy szeretnél ilyet.

És ha nincs ménesben tartva + csikója van, akkor ez voltaképpen normális. Nagyon nem tudsz vele mit kezdeni, ha nincs lovakhoz szokva akkor nem fog sokat változni a helyzet. Inkább tartsd a pár méter távolságot, ahogy előttem is írták az lenne az alapvető dolog.

2014. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A lovak általában így alakítják ki a sorrendet. Szerintem jót tenne neki ha ménseben lehetne (már ha lehetséges... )

Az én lovam amikor hozzám került a fél istállót szétrúgta.(A csikóján kívül nem nagyon volt más lóval) Aztán lehiggadt és onnantól kezdve már ilyen probléma nem volt vele. :)

2014. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!