Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne leszoktatni...

Hogy lehetne leszoktatni róla? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy csikó,aki mindig csipked. Először csak a bőrével,aztán a fogával is.Olvastam,hogy ilyenkor meg kell csípni az orrát/száját. De ez után nem hogy abbahagyta volna,hanem még inkább csipked,sőt,lesunyított fejjel jön nekem. Ilyenkor mi a teendő? Hogy rendezzem vele azt a domináns játékot? Hogy szoktassuk le róla?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2014. ápr. 1. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora az a kis csikó?:D Meg, hogy mennyire durván próbálkozik. Nálunk a csődör szokott időnként bepróbálkozni, de ő mondjuk csak a ruhára utazik...Lehet az egy rongy is úgy elvan vele mint a kutyák. :)

Amikor ide került ő is elég durván kísérletezett, bár nem volt agresszív.

Ha bepróbálkozik hajtsd el magadtól és ne is engedd vissza egy darabig, ha szükséges vigyél be egy pálcát is (bár én nem vagyok híve ennek, se annak, hogy jól orrba kell vágni...sok mindent elérhetsz vele, de ha nem megfelelő időben és erősséggel teszed könnyen eléred, hogy a kezed mozdítására riadozzon.)

A kezdeti stádiumban még elég lehet, ha rászólsz és eltolod a fejét magadtól.

Az orr csipkedés is lehet hatásos, én ha erre "vetemedek" :D akkor addig csinálom, amíg nem látom rajta, hogy elgondolkodott (mit csinál ez? ide jövök hozzá ő meg csipked?b*szogat? szinte látod a fején :)).

Egyéb, ha véletlenül tennétek, akkor hagyjatok fel a kézből etetéssel.

2014. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Na.. hát,nem valami kicsi. Marmagassága van vagy..hm. 156/7 cm. Ugye jóval fölnézek rá,én 170 centimmel.Nem szoktuk kézből etetni.Azért ő is a legtöbbször a dzsekimre megy. Megcsípem az orrát,és tényleg látom hogy elgondolkodott,de olyan mint egy kis négyéves hisztiző ovis.Akkor is csak jobban csinálja,direkt. Amúgy köszönöm a választ! Kipróbálom.:)
2014. ápr. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!