Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Féreghajtós kérdés (? )

Féreghajtós kérdés (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Facebook-on lovas csoportokban beszerezhető féreghajtó pasztákról van-e valakinek tapasztalata. Van ivermectin és fenbendazol hatóanyagú (2 külön fajta) is. Leírás szerint jó külső és belső parazitákra is. 2500.- az ára, ami egyrészt barátságos, másrészt kételkedésre ad okot.

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. ápr. 2. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen téren nincs, csak hasonló. Én egy fórumon vettem ősszel ugyanazt a Noromectin pasztát ami felénk 7.000Ft! így pedig postával együtt volt 3.500Ft.
2014. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek általában külföldről, olcsóbban beszerzett cuccok - ha biztos, hogy csak azért olcsóbb, mert kintről hozták, nem azért, mert koppintás, akkor nincs gond.

Az árkülönbségek többnyire abból fakadnak, hogy amíg nálunk 27% áfával terhelt a termék, addig pl. Szlovéniában ha jól tudom, csak 8%. Gondolom, országonként eltérő, de nem nehéz nálunk olcsóbbnak lenniük, mert nálunk a legmagasabb az áfa.

A féreghajtóval kapcsban arra figyeljetek, hogy minél szélesebb spektrumú legyen. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, a febendazolos kevesebbet tud, mint az ivermectin hatóanyag.

2014. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi Gabka:)

Igen a fenbendazol nem olyan széles spektrumú. Az eladó azt mondta, hogy tavaszra ezt ajánlja, őszre pedig az ivermectin hatóanyagút, mert akkor kelnek ki a bagócslégy lárvái és azt is kitakarítja.

Egy korábbi kérdésnél találtam táblázatot ( [link] ) Ez alapján az állítás helytálló, ámbár akkor tavasszal is lehet az ivermectint tolni, mert árban ugyanott van, viszont kitakarít csaknem mindent.

2014. ápr. 2. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

A hatóanyagát tanulmányozd át, az ára ne foglalkoztasson, mert aki külföldön bevásárol nagytételben, esetleg valami akciót is elcsíp, az bizony el tudja a többihez képest nevetséges áron adni itthon.


Hogy melyik milyen, mit tud, ahhoz nem értek, de annyi tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, hogy én is nemrég vettem kéz alól Németországban forgalmazott, széles spektrumú féreghajtót 3500-ért...

2014. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)

Viszont: én mindenképp a hatékonyabbat venném, nekünk volt egy olyan esetünk, hogy egy lovat bevittünk Üllőre a klinikára, mert a kólikájával nem tudtunk mit kezdeni (pillanatok alatt gyakorlatilag haldoklott a ló), ott derült ki, hogy van egy féregfajta, amelyik nagyon ritkán, de csinál olyat, hogy megül a bél egy szakaszában és hatalmas kalamajkát csinál. Gyakorlatilag - nem részletezem, hosszú, csak a lényeget írom - néhány óra alatt elhalt a ló szinte teljes vastagbele. Amikor a műtőbe vitték, azt mondta a doki, hogy nem biztat semmivel, ezt nem sok ló éli túl. Nos, a miénk túlélte, azóta is vígan dolgozik, a vastagbél felszívó szerepét átvette a vakbél, most gyakorlatilag a vékonybél után vakbél, majd végbél következik, elég durva. Háromszorosát eszi a ló, mint a többi (azért ugye a felszívódás korántsem tökéletes)de él és jól van, jókedvű, bár nagyon vékony és az is marad. De van és ez a lényeg. :-) Az a hatszázezer, amibe belekerült, mondjuk húzós... Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy jófajta féreghajtóba beruházni kicsit olcsóbb.... :-)

2014. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ivermectin hatóanyagú a legjobb, amiben nincs az tapasztalatom szerint nem ér semmit. Én megmondom őszintén nem bízom az ilyenekben főleg ami Ukrajnából, Romániából stb. jönnek. Mi equimax pasztát szoktunk használni nekünk ezt ajánlotta a doki, de a Noromectinről is jót hallottam igaz ezt annyira nem ismerem.
2014. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az EquiMax tablettás változatát használom, ez a legdrágább, de mindent visz és beadni is könnyű. Almás ízesítésű, némelyik lovam úgy elfogadja, mint a jutifalatot.
2014. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, közben tegnap megoldódott a probléma, mert a lovardánk tulaja szerzett beszerzési áron állatpatikából jó kis cuccot... jó azért, ha orvos a lovarda tulaja:)
2014. ápr. 3. 13:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!