Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lenne jobb a lovamnak?

Hogy lenne jobb a lovamnak?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralónk nagy téren . Vagy pedig a bértartás lenne. Hogy lenne jobb a lónak és pénzben is?

Mindegyik helyre minden nap ki tudnék menni.


2014. ápr. 2. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lovat egyedül nem tartunk. A saját lovamon tapasztaltam, hogy még kettesben sem az igazi, hanem ménesben. Így mindenképp a bértartást javaslom! A lónak sokkal jobb, ha bandázhat egész nap a többi lóval. Olyan bértartást nézz, ahol egész napos csoportos karámozás, vagy legelő van!
2014. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon tartott lóhoz nem elég minden nap kijárni, hanem reggel, délben, este, ideális esetben napi 24 órában a közelében kell lenni.

Ezenkívül vásárolni, szállítani, tárolni kell a takarmányt, almozni, a trágyát kihordani, tárolni, elszállítani és ami a legfontosabb, a ló bármilyen szokatlan viselkedését felismerni, megfelelően kezelni, a séüléseket ellátni, erre egy kezdő lovas a legritkább esetben képes. Nincs szabadnap, ünnepnap, betegség, utazás.


Én azon a véleményen vagyok, hogy vidéken 30-40 ezer forintért lehet már olyan bártartást találni, ahol a fentiek biztosítottak, a lóra figyelnek, vigyáznak és még lovaglópálya is van.

2014. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

minden szempontból jobb a bértartás.


- ott már adottak a feltételek, a nyaralót át kéne alakítani (biztonságos karám, lókikötő, beálló)

- minden szabadidődet a lóval, lovaglással töltheted, nem a trágya szedéssel, takarmány beszerzéssel, almolással

- mivel ahogy írták egy ló egyedül nagyon nem érzi jól magát, így 2 lóban kéne gondolkodni, 2 ló pedig otthon tartva drágább, mint 1 bértartásban

- a bértartásban van szakértő segítség, segítenek ha baj van

- lehet, hogy ki tudnál menni, de bértartásban nem KELL, mert ha pl 40 fokos lázad van, elutaznál, vagy hulla fáradt vagy, akkor a lovad ugyanúgy el van látva, míg ha a magad tartod, akkor is ki kell menni, ha esik, ha fúj, ha nagyon nehezedre esik.

2014. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amennyit a nyaraló átalakítására költenél simán kijön 2-3 havi bértartás.

Otthon tartva kell:

-karám

-beálló

-szénatároló

-szemestakarmány tároló

-trágyatároló

Bértartásban ezek mind megvannak, ezen felül van lótársaság, ha nagyobb lovarda, akkor lovaspálya, edző, más lovasok, akikkel kijárhat az ember.

Ha otthon tartanád, akkor mondanám, hogy ha nem okoz problémát vágj bele, de mivel ez egy nyaraló, akkor már inkább a bértartás. havi 35-40 ezertől már lehet jókat találni

2014. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bértartás mindenhol más,az anyagiak eltérőek.. Viszont egyedül nem jó neki,ezért szerintem is bértartás.
2014. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!! :)
2014. ápr. 4. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!