Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gerincvédőt vegyek...

Milyen gerincvédőt vegyek hobby lovagláshoz?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik gerincvédő éri meg legjobban hobby lovagláshoz? Heti kétszer megyek, és terepre nem igazán járok, ugratni még csak most tanulok. Vagy egyáltalán megéri gerincvédőt venni? Nálunk elég kevesen használnak gerincvédőt.
2014. ápr. 2. 21:28
 1/7 anonim válasza:
Szerintem felesleges, én pl. már komolyabban ugratok és soha nem vettem fel gerincvédőt pedig már estem jó párszor, és semmi bajom nem történt, de ha a lovon nem érzed biztonságban magad akkor, persze vegyél, viszont fajtát nem tudok ajánlani.:)
2014. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kéne. Én nem akarok úgy visszanézni a kórházból, hogy b+, de jó lett volna, ha vettem volna gerincvédőt... Szóval én hordok. Mellényt. Egy használt Airowear mellényt rendeltem Angliából (ez egy rendkívül jó márka), ismerőseim hazahozzák. A Magyarországon kapható mellényeket elég sokáig túrtam, de nem találtam közöttük igazán jót. Szerintem ami a BETA 2009-es szabvány 3. szintjének megfelel, és kényelmes, az jó lesz neked. Ennél jobb minőségi szempont nincs.
2014. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pályára szerintem csak akkor kell, ha nem érzed magad biztonságban a lovon. Még mindig kényelmesebb, mint egy kerekesszék. Én terepre járok, főleg military és távlovaglásra edzek egyedül, ezért én viselek, de csak egy sima motoros gerincvédőm van.

[link]


Nem pont ez, azt sem tudom már, hogy milyen márka, de ilyesmi. Azt tudom, hogy olcsóbban hozzájutottam motoros ismerőstől, mintha lovasboltban vettem volna.

2014. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából amikor a lovon ülök teljes biztonságban érzem magam, de még nem volt meg az első esésem. Amikor nem a lovon ültem akkor gondolkodtam azon, hogy nem akarom, hogy későn jöjjek rá , hogy hopsz ezt a sérülést gerincvédővel megúsztam volna... De egyébként meg nem érzem, hogy kellene. Ezért is írtam ezt a kérdést.
2014. ápr. 4. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, én egyszer estem úgy rá egy akadályra, hogy háttal telibekaptam az egészet, és itt egy kidőlt fáról volt szó. A gerincvédőm "lemezkéi" cafatokban lógtak rólam utána, jó érzés volt, hogy tudtam, hogy nem a gerinccsigolyáim roppanásait hallottam az esésnél. Szerintem igazán nagyot sosem a kezdők esnek, szóval előbb-utóbb mindenkinek ajánlott lenne, aki lovagolni tanul, terepre, nehéz esetű lovon, vagy ugratásnál én mindenképp használok, és ha neked mondjuk önbizalmat ad a lovon, akkor mindenképp megéri. Ez a motoros amit én hordok, egyáltalán nem zavar, észre sem veszem. A kulcscsont védős nekem nagyon kényelmetlen, nem hagy mozogni a lovon, de szerintem próbálj ki néhányat lovasboltokban, aztán majd eldöntöd. Elvileg nálunk is kevesen használnak, de bezzeg mikor otthagyom, akkor mindenkire ráadják, haza kellett mentenem, mert egyre több volt rajta a karcolást.
2014. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) azt hiszem venni fogok egyet biztos ami biztos alapon
2014. ápr. 4. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali !


Az egyik tanítványom síeléshez gyártott gerincvédőben lovagolt. Ne kérdezz márkát,sajnos nem tudom már megmondani,de teljesen passzolt a gerincvonalán végig,és flexibilis ezen felül.Nem gagyi cucc volt,Ők megtehették a drágább dolgokat is.De szerintem ilyen veszélyes sportnál alap,hogy az anyag kibírjon egy esést.Sajnos láttam már kettétört Fouganza kobakot .

Nem feltétlen kell a sportnak megfelelő "páncélt" magadra venned,ha egy másik ,hasonlóan lazaságot kívánó sportág védőfelszerelését is ugyanúgy tudod használni.Persze bukósisak ,kobak helyett kizárva..azt csak hagyma pucoláshoz!:))

2016. okt. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!