Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval temetőben - szabad-e?...

Lóval temetőben - szabad-e? Etikus-e? Ütközik-e temetői házirenddel? Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Furcsa problémának tűnik, de tartsátok tiszteletben; korrekt válaszokat várok.

Mind praktikus, mind szabadidős megfontolásból érdekelne a kérdés. Szeretnék egyszer végigvágtázni a lovammal a falunkbeli temető fősorán, valami ennek megfelelően alkalmi öltözékben, csak a gótikus-regényes érzés kedvéért, öncélúan. Ez lenne a szabadidős megfontolás; a praktikus az, hogy egy "T" elágazású út van a temetőben; a temető hátsó, üres részén a helybéliek is át szoktak menni biciklivel (példámban a T felső, vízszintes vonala) , mert így adják a terepviszonyok. Lovon én is mentem már arra, nem lett belőle gond. Kérdésem az, hogy lekanyarodhatok-e lóval a temető belső területei felé, a T vízszintes szárán szabadon, vagy megszólhatnak/megbüntethetnek miatta? Van erre vonatkozó kitétel a házirendekben? Köszönöm a válaszokat előre is.


2014. ápr. 3. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem célszerűbb ezt helyben megkérdezni? Lehetnek olyan szabályok, amikről mi nem tudunk.

Az viszont elég valószínű, hogy vágtázni te nem fogsz, Pesten is sebességkorlátozás van a legnagyobb temetők főútjain. Meg kell érdeklődni, nálatok ez mennyi, változó. Ha átléped, büntethetnek, de legalábbis erősen megszólnak.

2014. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 x) ***** válasza:
100%
Megbüntetni nem hiszem, hogy tudnának, esetleg csúnyán néznek majd rád. De attól függetlenül, hogy biztos elképesztően jól nézne ki a dolog szerintem nem igazán illik ilyesmit csinálni egy temetőben. Ami meghalt azt hagyjuk szépen csendben nyugodni.
2014. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi lovasrendőrrel ósszefutottunk az új köztemetőben.
2014. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi lovasrendőrrel összefutottunk az új köztemetőben.
2014. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudodm, hogy van-e erre valami jogaszabály, szerintem maga a temető szabályzata akadályozhatja.


Az etikai része már más kérdés. Én lovas vagyok, de nem örülnék, ha apukám sírja mellett valaki önélvezetből, szórakozásból ott vágtázgatna. Mi nagyvárosban lakunk, elég nagy a temető, de sokan vannak, idős nénik, bácsik, akik az egykori párjukhoz mennek ki "beszélgetni". Te lovagolni szeretsz, ők ezt szeretik. Ezt tiszteletben kell neked is tartanod. Szerintem találsz a környéken rengeteg jó terepet, akkor inkabb oda menj, akkor tiszteletben tartod más emberek érzéseit is. Szerintem nem kéne végig vágtáznod.


A lovas rendőr egyébként megint más dolog, ők hivatalból voltak ott és gondolom nemzavartak fel senkit vágtázással, hanem csak lépésben mentek. Ráadásul tudomásom szerint nekik össze kell takarítaniuk maguk után. Egy magánember nem gondolom, hogy megáll, leszáll összetakarítani a lócitromot, aminek aztán végképp nem a temetőben van a helye.

2014. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Létezik egy olyan fogalom, hogy kegyelet. Ismered? Ne haragudj, de nagyon durva elgondolás, hogy pozitív életérzés lenne temetőben vágtázni... A minimális tisztelet is megköveteli, hogy NEM vágtázol, sőt, nem lovagolsz temetőben!

Valószínűleg abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nincs még közeli hozzátartozód eltemetve. Hidd el, másként gondolnál erre az egészre, ha mondjuk a szüleid sírja mellett akarna örömködni valaki.

Amúgy a temetőcsősz ha látja, minden bizonnyal feljelent, joggal.

Az sem túl etikus, hogy a mások által rendben tartott temetői utat szeretnéd vágtázó lópatákkal összeb...ni, bocsánat hogy nem fogalmazok túl finoman. Arra gondoltál már, hogy más ember munkáját nem illik tönkretenni? És arra, hogy az esetleg bottal, járókerettel, kerekes székkel stb. arrafelé közlekedőket esetleg megoldhatatlan nehézség elé állítod? A vágta a temetői utak laza talajában elég nagy károkat tesz.....

Légy szíves, ne keltsd a lovastársadalom rossz hírét!

2014. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy bemész e a temetőbe lóval egy dolog. Azért még nem igen szólnak. Vágtázni inkább nem kellene, nem ér annyit az a büntetés szerintem.

Egyébiránt felénk, ha lovas hunyt el "hagyomány", hogy lóháton kísérjük utolsó útjára. Értelemszerűen összetakarítunk az esetleges citromok után.

2014. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Egészen más dolog lóval, fegyelmezetten, kegyeletből utolsó útjára kísérni egy lovastársunkat - ilyet már én is láttam nem egyet - mint puszta örömködésből a temető főútján vágtázgatni.
2014. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk -Pesten - még kerékpárral sem lehet bemenni a temetőbe, nem hogy lóval.
2014. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Tudjátok, én is be szeretnék lóval menni a temetőbe...abba, ahol Édesanyám nyugszik...Ő volt az, aki bemutatta a lovamat nekem, lassan 10 éve...és szeretném neki megmutatni és így megköszönni...mindent...de nem heccből, a hangulat kedvéért...hanem szívből jövő hálából és szeretetből...csak nálunk TILOS állatot (kivéve vakvezető kutya) bevinni, így csak kívülről köszöntünk Anyának...idén is el fogok menni Hozzá lóval, és idén is oda fogunk neki köszönni...
2014. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!