Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogyan használják?

Ezt hogyan használják?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és csak kiváncsiságból kérdezem (edzőm még jó ideig nem fog a kezembe adni) hogy a pálca mire jó?A tempó fokozására?

2014. ápr. 5. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
A tempót a csizmazárással kell fokozni, nem a pálcával. Ha a ló nem figyel a csizmára,akkor a pálcával kell érzékennyé tenni az oldalát.
2014. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A pálca egy fajta "nevelő" eszköz. Ha éppen olyan lóval van dolgod, aki szeleburdi, lusta esetleg még nincs betörve, a pálcával tudod rá kényszeríteni, arra amit te szeretnéd. Én nem használok, csak akkor ha nagyon muszáj.
2014. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Segítségek pontosítására szolgál. Egyfajta jelzés a lónak,még ha nem is érsz vele hozzá,de tudja,hogy a kezedben van.
2014. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pálcát inkább a ló figyelmeztetésére használjuk...

Ha nem reagál a csizmára, nem figyel, az istálló felé nézeget, ellenszegül... ezzel figyelmeztetjük egy pöccintéssel. De én pl akkor is szoktam így, óvatosan figyelmeztetni a lovat, ha ész nélkül rohan és nem reagál jól a felvevő segítségeimre, tehát nem csak a tempó fokozására szolgál, hanem akár épp ellenkezőleg.


E.

2014. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok köszi válaszokat.
2014. ápr. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!