Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nekem miért nem volt hajlandó...

Nekem miért nem volt hajlandó kimenni terepre a lovam, csak mással? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon félős a lovam, egyedül nem tudtam soha kivinni terepre, mindig hazafordult. (Más lovakkal nem volt gond kimenni). Tavaly nyár végén kaptam, és ősszel meg tél elején próbálkoztam kimenni vele, de sose tudtam a karámokon túl ellovagolni, úgyhogy feladtam. Aztán kivezetni próbáltuk, egy barátnőmmel két oldalról két futószárral, de addig parádézott, hogy vissza kellett fordulnunk kb 30 méter után. Most tavasszal nyaralni mentünk így egy ismerősömre bíztam, ő gond nélkül ki tudta vezetni terepre (lovagolni nem tud, úgyhogy azt nem próbálta). Nekem egyedül még mindig nem megy, csak ha az ismerősöm is jön mellettünk. Bent a pályán semmi gond nincs a lóval, csak terepre nem tudom vinni. Miért szórakozik velem? Hogy tegyek ellene?
2014. ápr. 5. 21:13
 1/4 x) ***** válasza:

Azért nem megy ki veled, mert megengeded neki, hogy ne tegye. Csak egy határozott lovas kell rá. A határozottság a kulcsa mindennek. A lovaglásnál ahhoz, hogy megnyerd a "háborút" (és tiszteljen a ló, rendesen csináljon mindent) bizony sok kis csatát kell nyerni előbb. Sosem szabad ráhagyni a dolgokat. Nem hiszem, hogy a lovad félős lenne, inkább hisztis. Rájött, hogy ha hisztizik akkor nem kell dolgozni. Igazából mást tanácsolni nem nagyon tudok, mint hogy legyél sokkal határozottabb. Mást úgysem tudsz tenni. Vezetgetni meg (bár ez csak az én véleményem) nem hiszem, hogy kell, semmit nem fogsz vele elérni.

Volt már dolgom jó pár hisztis lóval (a sajátom eddig a legnagyobb kihívás amivel találkoztam), volt hogy hosszú órákig este, sötétben is kint voltam, addig amíg nem győztem, amíg nem úgy mentek a dolgok ahogy szerettem volna. A ló így megtanulja, hogy mindegy mennyit hisztizik, a végén úgy is a te akaratod érvényesül.

Illetve haladj vele kis lépésekben, először csak 30-40 méterre a karámtól, majd minden alkalommal messzebb és messzebb. Nem kell elkapkodni.

2014. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már valószínűleg rászokott a hülyeségre.. Olyan nincs ,hogy ennek megy ,annak már nem.. Itt nem arról van szó ,hogy félne.. Fejedre nőtt és ennyi.. Csak határozottságon múlik
2014. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! Csak azért furcsa, mert bent a pályán mindent meg tudok vele csinálni (díjlovas feladatok L osztályig meg díjugratás 100-110 cm-ig) amit akarok, és sose ellenszegül, csak a terepnél. Lehet, hogy csak itt hisztizik és máshol soha? Próbálok határozottabb lenni de nehéz, mert ahogy leviszem a pályáról, már félek, hogy mikor kezd ágaskodni meg elrohanni.


Első válaszolónak: Azért vezetgetjük most, mert megerőltette a lábát az egyik edzésen, és pár hétig nem lehet rajta lovagolni, csak sétáltatni. Ősszel meg mikor a barátnőmmel vezetgettük, akkor az összes pályán térdig ért a sár, azért nem tudtam lovagolni. Amikor egészséges és a pálya is jó állapotú, akkor szinte minden nap lovagolom, és maximum a végén vezetem ki kicsit legelni.:)

2014. ápr. 6. 16:32
 4/4 kincsi0306 válasza:

Kedves kérdező!

Egyedül azért nem nagyon szeretnek kimenni a lovak terepre, mert ők ménesben, csapatban élnek. Ezért, ha egyedül van egy ló, akkor félősebb stb... Általában ezért szoktak többen együtt terepre menni. Azt javaslom, menj a többiekkel együtt, aztán próbálkozz lemaradni, előre menni stb... Így majd megtanulja, hogy nem kell félnie, csak ugye a természetes közegükben sem egyedül mennek mindenfelé. :) Sok sikert!

2014. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!