Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóra lehet emberi sampont és...

Lóra lehet emberi sampont és hajbalzsamot használni?

Figyelt kérdés
Van itthon egy csomó samponom és balzsamom, aminek nem tetszik a szaga, és hónapok/évek óta porosodik a szekrényben. A lovamnak meg vagyonokat költök lósamponra és fésüléskönnyítőre, és már megint elfogyott... Az ember-sampont lehet lóra használni? Akkor két problémám oldódna meg egyszerre, a fura szagú samponjaim megszűnnének, és a lovamnak is lenne samponja.:)
2014. ápr. 6. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem minden sz.rt, a ló nem kuka! De a wu2-t nagyon sok ember használja és még nem halottam mellékhatásról, radásul a legolcsóbb sampon. Hozzáteszem, hogy pl egy kutya már nem bírja, ami mutatja, hogy sampon és sampon között nem csak a cimke a különbség! Ezért nem lehet mindent ráborítani.
2014. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a rasztámra a lovamra és még a kutyámra is WU2-t használok...:D
2014. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nyugodtan használhatod, gondolom nem fürdeted orrba-szájba. ne töményen nyomd rá, hígítsd fel vízzel (mondjuk fél vödör vízbe nyomsz egy marék sampont és abba mártogatott szivaccsal, kefével, vagy ronggyal mosod). fokozottan figyelj, hogy jól kiöblítsd.

hajbalazsamnak nem igen látom értelmét, gondolom azt csak a sörényére, farkára használnád, azt is jól öblítsd ki!


kb semmiben nem különbözik a lósampon az ember sampontól csak az drágább!

2014. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is wu2-t használok. Barátnőm a szürke ló farkát shauma hamvasító samponal szokta mosni, tők szép lesz tőle a farka, de mondom, szürke ló, hófehér farokkal és sörénnyel. Egyébként szerintem amíg nem a testét mosod vele, csak a farkát, addig nem lehet nagy gond. A testére azert ne kenj akármit, de a farkából nem lehet gond. Figyelj oda, hogy utána jó alaposan öblítsd ki, de gondolom ezzel tisztában vagy, és mint ahogy már írták, higítsd. :)
2014. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is WU2-vel mosom az egész lovat :)
2014. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A sörényét és a farkát moshatod.

Az egész lovat nem nagyon szabad ilyenekkel mosni, mert elveszíti a szőre a vízlepergető képességét. Láttam már olyan lovat, akit nyáron heti kb 2x jó alaposan átmostak samponnal, teljesen matt, száraz lett a szőre, amivel jól átázik esőben...

A szőrét bőven elég vízzel lemosni, már szürke lovaknál érthetőbb, hogy kell valami a trágyafolt eltüntetésére :)

(mondjuk, amikor sörényt mosunk, egy kicsi úgyis ráfolyik a nyakára)


E.

2014. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ajánlanám figyelmedbe az általános iskola . osztályának tananyagát. A lónak nincs vízlepergető képessége, és igen, az esőben bizony megázik, olyankor bemegy a fa alá. Egy olyan állat ami izzad az nem pergeti le a vizet, gondolkozz már. Ettől függetlenül nem szabad sokat mosni samponnal, de nem ezért, hanem mert a bőrének rosszat tesz. Lehet hogy ebből kifolyólag a szőre is elveszti a fényét, de amit mondtál az hülyeség.
2014. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Természetesen mindenkinek lehet mindenre egy elmélete, véleménye, amit egy ilyen közösségi oldalon ki lehet nyilvánítani. Nem is ezzel van a problémám, hanem azzal, hogy nem túl illedelmes módon próbál okosat mondani.


Annyira elszomorít, hogy itt mindenkinek mindenkivel veszekednie kell, nem tudja senki elfogadni a másik véleményét. Ki lehet és kell is javítani egy másik válaszadótól származó az estleges bakikat, de KULTURÁLT módon. Nem, nem egetrengető a válaszod, csak már irritál, hogy páran szeretnek beletrollkodni egyesek válaszába.


A lényegre visszatérve: na, vajon miért fényes a ló szőre, ha senki nem mosogatja, és ez miért "múlik el" sok-sok samponos mosás után!?


DE ELFOGADOM a VÉLEMÉNYEDET, ha normálisan bírsz írni.

Igen, most én sem túl kedvesen írtam, de ez nagyon bosszant!


E.

2014. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lovam szőre azért fényes, még porosan is, mert egészséges, megkap minden tápanyagot, amire szüksége van. Másrészről a lenmagtól is lehet az.

Én nyáron heti 1x mosom WU2-vel és ugyanolyan fényes a szőre.

2014. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én most azon gondolkodok kipróbálom a kutyasampont mert az emberitől mindtől kipattogzok... szóval vigyáznék. még embernek se ajánlom az emberi samponokat. :D
2014. aug. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!